Pereiti prie turinio

Profesinių sąjungų atstovai semiasi žinių TDO mokymuose apie smurtą darbe

Dalintis:

Iliustracija: truthlegal.com

Gruodžio 7-11 dienomis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė dalyvauja Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) rengiamuose tarptautiniuose mokymuose apie smurtą ir priekabiavimą darbe. Mokymai subūrė per 30 profesinių sąjungų atstovų iš 11 Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių. Juose pranešimus skaito smurto ir priekabiavimo darbe ekspertai, TDO atstovai, vyksta darbas grupėse.

Šiuo kursu siekiama pagerinti profesinių sąjungų gebėjimus suprasti ir veikloje naudoti naujus tarptautinius darbo standartus smurto ir priekabiavimo srityje: Smurto ir priekabiavimo konvenciją Nr. 190 bei  Smurto ir priekabiavimo rekomendaciją Nr. 206.

Konvencijoje pažymima, kad smurtas ir priekabiavimas darbo pasaulyje yra žmogaus teisių pažeidimas ar piktnaudžiavimas, kuris kelia grėsmę lygioms galimybėms ir yra nesuderinamas su oraus darbo sąvoka. Konvencija smurtą ir priekabiavimą apibrėžia kaip nepriimtiną elgesį ir praktiką, kurie gali sukelti fizinę, psichologinę, seksualinę ar ekonominę žalą.  

Beje, pažymėtina, kad Lietuva Konvencijos Nr. 190 dar nėra ratifikavusi.

Taip pat mokymų metu bus gilinamasi į tokias temas, kaip nelygūs galios santykiai darbe, maskulinistinė darbo kultūra; psichosocialiniai veiksniai, darbo sąlygos ir darbo organizavimas; diskriminacija, įskaitant daugialypę darbuotojų diskriminaciją; sunkumai siekiant užkirsti kelią smurtui ir priekabiavimui darbo vietose, stebint piktnaudžiavimą darbuotojų teisėmis ir kt.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija