Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos: Tarptautinis valiutos fondas pasirinko klaidingą infliacijos priežastį

Dalintis:

Neseniai Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paskelbė Europos regiono ekonominės perspektyvos ataskaitą, kurioje teigiama, kad nors po praėjusių metų žalingo energijos kainų šoko infliacija krito, tačiau, anot TVF, tvarus darbo užmokesčio augimas esą gali stabdyti kainų stabilizavimo procesą iki 2025 m.

Visgi, Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinė sekretorė Esther Lynch teigia, kad Centrinėje, Rytų ir Pietų Rytų Europoje vidutinė darbo užmokesčio dalis pastarąjį dešimtmetį taip pat buvo mažesnė už ES vidurkį ir vis mažėja, o tai reiškia, kad atitinkamai pelno dalis šiose šalyse auga.

„Taigi, akivaizdu, kad šiose šalyse dar yra kur didinti atlyginimus. TVF raginimas toliau apriboti atlyginimus visiškai nesuderinamas su mūsų ekonomine ir socialine atsakomybe įveikti pragyvenimo lygio prarają tarp Rytų ir Vakarų Europos. Nėra jokių aiškių darbo užmokesčio ir kainų kilimo santykio įrodymų. Atvirkščiai, paties TVF duomenys rodo, kad pernai infliaciją daugiausia lėmė išaugusios ES šalių pelno maržos”, – teigia ETUC lyderė.

E. Lynch pažymi, kad kovoje su infliacija neturėtų būti kompromisų dėl darbuotojų gerovės. Anot jos, turime kitų priemonių, ypač mokesčius pertekliniam pelnui, kuris paskatino infliaciją, ir sąžiningas bei progresines mokesčių sistemas.