Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos: sinchronizacijos darbai turi vykti lakantis skaidrumo ir sąžiningumo principų

Dalintis:

Kovo 21 dieną Energetikos ministerija Vyriausybei pateikė Lietuvos elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos tinklais darbui sinchroniniu režimu įstatymo bei susijusių įstatymų projektus. 

Ministerijos pranešime sakoma, kad šie teisės aktai sudarys tinkamas sąlygas sėkmingai, sparčiai ir sklandžiai įgyvendinti strateginį valstybės tikslą – sujungti Lietuvos elektros sistemą su kontinentinės Europos tinklais darbui sinchroniniu režimu iki 2025 m. Šis terminas yra numatytas atnaujintoje Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijoje. Taip pat Vyriausybei pateiktais teisės aktais bus įtvirtintos būtinos sąlygos, užtikrinsiančios sklandų Lietuvos energetikos sistemos atsijungimą nuo sovietinio BRELL žiedo (IPS/UPS sistemos).

Įstatymų pakeitimais siūloma sinchronizacijos projektui ir su juo susijusiems infrastruktūros projektams suteikti ypatingos valstybinės svarbos projekto statusą. Juose numatomos pagrindinės sinchronizacijos proceso organizavimo bei finansavimo sąlygos.

Pasak Ministerijos, tai leis su sinchronizacija susijusiuose projektuose sparčiau vykdyti teritorijų planavimo procedūras, nustatyti servitutus bei operatyviai atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras. Kompetentingos institucijos taip pat bus įpareigotos su sinchronizacija susijusiems projektams išduoti leidimus, suderinti projektus bei atlikti kitas procedūras per trumpesnį laiką.

„Tai, kad imamasi įgyvendinti vieną svarbiausių ir didžiausių projektų energetikos istorijoje per visą Nepriklausomybės laikotarpį, yra itin reikšminga. Profesinės sąjungos tikisi, kad projekto vykdymo metu ne tik bus sąžiningai laikomasi nustatytų sinchronizacijos proceso organizavimo ir finansavimo sąlygų, bet ir skaidrumo, tvarios energetikos bei aplinkosaigos principų“, – pažymi Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas.

„Taip pat labai svarbu, kad būtų atsižvelgta į projekto darbus įgyvendinančių darbuotojų teises bei garantijas“, – atkreipia dėmesį J. Neverauskas.   

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija