Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos: prezidento Donald‘o Trump‘o pareiškimas yra trumparegiškas ir griaunantis viltis į galimą taiką

Dalintis:

Profesinės sąjungos ne tik sprendžia darbuotojų problemas, bet, suprasdamos, jog įvykiai Pasaulio politinėje arenoje paliečia ir kiekvieną pilietį, kuriame pasaulio krašte jis bebūtų,  nelieka neabejingos politikų sprendimams, iššaukiantiems neramumus ar socialines įtampas.

Todėl vakar Pasaulinė profesinių sąjungų konfederacija išplatino viešą laišką dėl Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Donald‘o Trump‘o pareiškimo apie tai, kad JAV pripažįsta Jeruzalę, kaip Izraeilio sostinę.

„Šis JAV prezidento Donald‘o Trump‘o pareiškimas yra trumparegiškas, iššaukiantis susiskaldymą ir griaunantis viltis į galimą taiką tarp Izraeilio ir Palestinos“, – teigiama ITUC laiške

„Vienintelis priimtinas variantas, leidžiantis taikiu būdu išspręsti konfliktą ir Izraelio tautos okupaciją – tai sprendimas, suponuojantis dviejų valstybių egzistavimą.

Tarptautiniuose debatuose jau plačiai pripažinta, jog Jeruzalės statusas turi būti nustatytas derybų būdu. Prezidento Trump‘o pareiškimas, kuris anksčiau laiko ir vienašališkai nustato šį statusą, yra ne tik skaudus įžeidimas palestiniečiams, ypač tiems, kurie gyvena Jeruzalėje –  jis taip taip pat kenkia derybų dėl taikos perspektyvoms ir galimam sprendimui dėl dviejų valstybių egzistavimo pagal 1967 m. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas 242 ir 338″, – pažymi ITUC generalinė sekretorė Sharon Barrow.

 

Parengta pagal https://www.ituc-csi.org/