Pereiti prie turinio

Profesinės sąjungos kviečiamos teikti nominantus į prestižinį A. Svensson apdovanojimą

Dalintis:

Arthur Svensson, no.wikipedia.org nuotrauka

Profesinės sąjungos visame pasaulyje yra kviečiamos teikti kandidatus į prestižinį Arthur Svensson vardo tarptautinį apdovanojimą už kovą dėl profesinių sąjungų teisių, kurį remia Norvegijos profesinė sąjunga „Industri Energi“.

Kitų metų premijos nominacijas galima teikti iki 2020 m. sausio 1 d. Nugalėtojas bus apdovanotas 500 000 NOK (apytiksliai 50 000 EUR). Pusė šios sumos bus įteikta nugalėtojui, o kita dalis numatoma išleisti projektams, susijusiems su prizininku.

Nuo 2010 m. A. Svensson apdovanojimas skiriamas žmonėms ir organizacijoms, kurie stengėsi skatinti profesinių sąjungų teises ir stiprinti jų organizacijas. Tarp ankstesnių nugalėtojų yra mokytojų profesinės sąjungos Bahreine, kalnakasių profesinės sąjungos Meksikoje, tekstilės darbuotojų Kambodžoje ir daugelio kitų lyderiai bei aktyvistai. Praėjusių metų prizą laimėjo Filipinų mokytojų profesinės sąjungos atstovas France Castro, o prieš porą metų – tarptautinė profesinių sąjungų naujienų ir pilietinių akcijų platforma „LabourStart“.

Arthur Einar Svensson (1930 – 2008), kurio vardu ir pavadintas minėtas apdovanojimas, buvo aktyvus Norvegijos chemijos pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas, šias pareigas ėjęs net 17 metų.

Pažymėtina, kad nominantus A. Svensson apdovanojimui gali teikti visi profesinėms sąjungoms priklausantys darbuotojai, taip pat profesinių sąjungų atstovai.

Nominacijoje turi būti pateikti argumentai, kodėl kandidatas nusipelno šios premijos. Taip pat turi būti aiškiai įvardintas nominacijos pateikėjas bei jo santykis su siūlomu kandidatu.

Nominacijos turi būti užpildytos viena iš šių kalbų: norvegų, anglų, prancūzų arba ispanų.

Norint nominuoti kandidatą reikia spausti šią tiesioginę nuorodą: https://www.svenssonstiftelsen.com/nominate

Norėdami sužinoti daugiau apie apdovanojimą, spustelėkite čia: https://www.svenssonstiftelsen.com/about

Norėdami pamatyti ankstesnius nugalėtojus, spustelėkite čia: https://www.svenssonstiftelsen.com/laureates

 

Parengta pagal labourstart.org ir no.wikipedia.org informaciją/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija