Pereiti prie turinio

Prasmingų naujųjų metų!

Dalintis:

Gerbiami kolegos, bendraminčiai,

Dar vieneri metai liks laiko ir istorijos verpetuose. Paskutinę metų dieną pagalvojame apie tai, kokie jie buvo. O šie, 2021-ieji, buvo išties kupini įvykių – vienais džiaugėmės, kiti kėlė baimę, dar kiti buvo paženklinti nežinomybe.

Profesinių sąjungų judėjimui besibaigiantys metai buvo neramūs ir darbingi, o problemos, kurias sprendėme darbuotojų naudai, mus, visas Lietuvoje veikiančias profesines sąjungas, paskatino solidarizuotis. Vis dar turime ieškoti būdų kaip veikti kartu efektyviau, vardan darbuotojų.

Profesinių sąjungų uždavinys, nepriklausomai nuo valdžioje esančios politinės jėgos, yra rasti būdus ir metodus gerinti dirbančiųjų padėtį, daryti viską, kad rastųsi realus balansas tarp darbo, poilsio ir šeimai skiriamo laiko.

Net ir šiame sparčiai besivystančių technologijų laikmetyje darbo laikas užima mūsų gyvenime per didelę dalį, nes niekaip nesugebame dirbdami aštuonias valandas uždirbti tiek, kad šeima užsitikrintų ne tik bazinius poreikius, bet galėtų ir kartu pramogauti, ilsėtis bei užsitikrinti saugią ateitį.

Todėl siekį užtikrinti tinkamą darbo ir poilsio balansą mūsų gyvenime galėčiau įvardinti kaip vieną iš pagrindinių profesinių sąjungų uždavinių, nes visi nusipelnome gyventi oriai, jaustis saugiai ir už tinkamai atliktą darbą gauti teisingą, pakankamą atlygį.

Asmeniškai mane džiugino, tai, kad buvome supratingesni ir atlaidesni šalia esantiems. Karantinas priminė, kad reikia džiaugtis ir branginti tai, ką turime, nes viskas yra laikina, ir rytoj tai, kas šiandien atrodo savaime supranta, galime prarasti.

Tikrai turime kuo pasidžiaugti: esame laisvi ir demokratiški, vis dar turime žodžio laisvę, galime laisvai kurti ir grožėtis kitų darbais, galime naudotis mokslo ir technologijų naujovėmis ir privalumais, galime laisvai rinktis ir protestuoti prieš tuos, kurie kėsinasi į konstitucines teises, o mūsų vaikai linksmi krykštauja vis dar taikiai gyvenančioje šalyje.

Ateinančiais metais linkiu išlaikyti tai ką turime ir pridėti dar naujų dalykų, kurie mus, profesinių sąjungų bendruomenę, džiugintų ir sutelktų bendriems darbams, o mūsų socialiniams partneriams primintų, kokia galinga jėga yra susivieniję darbuotojai.

Asmeniškai kiekvienam, kuris skaito šį tekstą, ateinančiais metais linkiu neišsenkančios energijos, mylimų žmonių šilumos, neblėstančio optimizmo, kuris padėtų įveikti visas ateinančių metų negandas.

Su naujaisiais metais!

Nuoširdžiai,

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė

Dalia Jakutavičė