Pereiti prie turinio

Prasidėjo didžiausia pasaulyje darbo konferencija

Dalintis:

Gegužės 28 dieną, Ženevoje, prasidėjo iki birželio 9 d. truksianti 107-oji Tarptautinės darbo konferencijos sesija. Tarptautinė darbo organizacija (TDO) informuoja, kad į ją susirinko apie 5 tūkst. darbuotojų, darbdavių ir vyriausybių atstovų iš viso pasaulio. Lietuvos profesinėms sąjungoms joje atstovauja Artūras Černiauskas.

Konferencijos tikslas – apsvarstyti ir ieškoti sprendimų svarbiausioms darbo pasaulio problemoms.

Tarptautinės darbo organizacijos generalinis direktorius Guy Ryder, pradėdamas konferenciją, perspėjo apie padidėjusią įtampą pasaulyje ir ragino dalyvius vadovautis trišališkumo, kompromiso bei sutarimo dvasia. Pasak jo, didžiausias pavojus tarptautiniam bendradarbiavimui kyla dėl siekio ieškoti kompromiso trūkumo, kuris pastaruoju, deja, vis labiau pastebimas.

G. Ryder konferencijos delegatus ragino daryti viską, kad būtų užkirstas kelias bet kokiai prievartai ir priekabiavimui (taip pat ir seksualinio pobūdžio priekabiavimui) darbe. TDO vadovas taip pat pristatė savo pranešimą “Moterys darbe: lygybės siekis“,  kuriame raginama imtis veiksmų, siekiant užkirsti kelią vis dar tebeegzistuojančiam lyčių skirtumui darbe.  

Renginio dalyviai taip pat aptars TDO vystomąjį bendradarbiavimą Jungtinių Tautų reformos kontekste.

Be to, Konferencijos Standartų taikymo komitetas nagrinės darbuotojų teisių padėtį įvairiose šalyse ir aptars standartų, susijusių su darbo laiku, analizę bei šalių patirtį šioje srityje.

107-osios Tarptautinės darbo konferencijos prezidentu išrinktas Jordanijos darbo reikalų ministras Samir Murad, viceprezidentais Jean-Jacques Elmiger iš šveicarijos (vyriausybių atstovas), Khalifa Khamis Mattar iš Jungtinių Arabų Emyratų (darbdavių atstovas) ir Akiko Gono iš Japonijos (darbuotojų atstovas).

Tarptautinė darbo konferencija nustato TDO politikos kryptį ir susitinka kartą per metus Ženevoje, Šveicarijoje. Ji vadinama „pasaulio darbo parlamentu“, suburiančiu aukščiausios valdžios, darbuotojų ir darbdavių delegatus iš 187 valstybių, TDO narių.

Parengta pagal ilo.org ir lpsk.lt informaciją/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija