Pereiti prie turinio

Prasidėjo antroji TDO 109-osios konferencijos dalis

Dalintis:

Lapkričio 25 d. prasidėjo antroji Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) 109-osios konferencijos dalis, ji tęsis iki gruodžio 11 d. Konferencija vyks nuotolinėmis ryšio priemonėmis. Šiais metais TDO konferencijoje Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai atstovauja pirmininkė Inga Ruginienė, teisininkė Evelina Šilinytė, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė bei Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Artūras Černiauskas. 

Pagrindiniai darbotvarkės klausimai – nelygybė ir darbo pasaulis, bei įgūdžiai ir mokymąsis visą gyvenimą.

Su konferencijos darbotvarke,  turiniu ir dokumentais galima susipažinti apsilankius TDO svetainėje https://www.ilo.org/ilc/ILCSessions/109/lang–en/index.htm  

Konferencijos plenarinėje sesijoje, kuri vyks gruodžio 11 d., bus svarstomi darbo grupių ir komitetų pranešimai ir oficialiai uždaroma 109-oji sesija. Ši sesija baigsis konferencijos pareigūnų ir TDO generalinio direktoriaus Guy Ryder baigiamaisiais pasisakymais.  

Primename, kad pirmoji konferencijos dalis vyko šių metų birželio 3-19 dienomis. Joje vienbalsiai buvo priimtas į žmogų orientuotas dokumentas apie COVID-19 pandemijos poveikį darbo pasauliui ir pagrindinius atsigavimo po krizės aspektus, kuriame pirmenybė teikiama tinkamų darbo vietų kūrimui visiems ir sprendžiama nelygybės problema. 

Konferencijoje dalyvauja visų 181 TDO valstybių narių trišalės delegacijos iš vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų organizacijų atstovų. Delegaciją turi sudaryti ne mažiau kaip 4 nariai: 2 vyriausybės atstovai ir po vieną darbdavių ir darbuotojų atstovą. Kiekviena socialinių partnerių pusė taip pat turi teisę deleguoti ir patarėjus.