Pereiti prie turinio

Pramoninkai ir profesinės sąjungos sieks daugiau kolektyvinių sutarčių

Dalintis:

Profesinių sąjungų ir pramonininkų (darbdavių) atstovai sutarė siekti dažnesnių kolektyvinių sutarčių – birželio 17 d. jie pasirašė susitarimą dėl socialinio dialogo stiprinimo, kuris turėtų skatinti verslą pasirašinėti tokias sutartis su profesinėmis sąjungomis.

„Susitarimu mes ir norime deklaruoti, kad abi pusės supranta kolektyvinių sutarčių svarbą ir mūsų įsipareigojimas siekti daugiau skatinti darbdavius ir darbuotojus sėsti prie bendro stalo ir susitarti dėl bendrų dalykų“, – BNS sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Pasak jos, būtina stengtis, kad ieškant sprendimų tarp darbdavių ir darbuotojų vyktų komandinis darbas.

„Abiem šalims reikia tikėti ir stengtis, kad Lietuvoje mūsų darbo modelis keistųsi ir mes įneštume naują žvilgsnį, ir pradėtume dirbti taip, kad darbdavys ir darbuotojas kartu ieškotų tam tikrų sprendimų galimybių, priimtų sprendimus ir kad tas dalyvavimas bendrame procese būtų komandinis darbas, bet ne vienpusiški iš viršaus į apačią nuleisti sprendimai“, – kalbėjo I. Ruginienė. 

Anot Lietuvos pramoninkų konfederacijos generalinio direktoriaus Ričardo Sartatavičiaus, socialinis dialogas bei kolektyvinės sutartys teikia naudą tiek darbuotojams, tiek darbdaviams.

„Manome, kad tiek darbdaviai, tiek darbuotojai yra vienas nuo kito labai priklausomi. Kaip jausis darbuotojas, toks bus ir darbas, o koks bus darbas, tokie bus ir jo rezultatai“, – BNS sakė R. Sartatavičius.

Pramoninkai ir profesinės sąjungos taip pat susitarė diskutuoti darbuotojų perkvalifikavimo, gebėjimų stiprinimo, saugos ir sveikatos, integracijos į darbo rinką, skaitmenizavimo, lyčių lygybės bei kitais klausimais.

Socialinio dialogo situaciją bei tolesnius bendrus veiksmus organizacijų atstovai žada aptarti kartą per šešis mėnesius planuojamuose rengti susitikimuose.

 

Parengta pagal lrt.lt informaciją