Pereiti prie turinio

Pradėjo galioti ESO nauja kolektyvinė sutartis: sukurtas ir atskiras skyrius profesinių sąjungų veiklai

Dalintis:

Nuotrauka: eso.lt

2021 m. sausio 1d. pradėjo galioti nauja AB Energijos skirstymo operatorius (ESO) nauja kolektyvinė sutartis.

Sutartyje įtrauktos papildomos nuostatos dėl suminės darbo laiko apskaitos formavimo principų ir specialių 10 minučių trukmės pertraukų darbuotojams, dirbantiems lauke arba nešildomose patalpose.

Joje nustatyta didesnė maksimali viršvalandžių norma: esant suminei darbo laiko apskaitai, rekomenduojama, kad viršvalandinių darbų trukmė neviršytų 300 valandų per metus (dabartinėje sutartyje yra 180 valandų per metus). O pasyvaus budėjimo namuose apmokėjimas numatytas didesnis nei numatyta DK.

Taip pat papildomai numatyta teisė darbuotojams į 1 papildomą laisvą dieną per mėnesį slaugant kartu gyvenantį šeimos narį, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo lygis.​​​​​​​

Jeigu darbuotojas, dirbantis bendrovėje ne mažiau kaip 2 metus, neturi sukaupto kasmetinių atostogų likučio už praėjusius darbo metus, naudodamas einamųjų metų savo kasmetines atostogas, kai kalendorinių metų pabaigai lieka ne daugiau nei 5 darbo dienų sukauptų nepanaudotų atostogų, jam einamaisiais kalendoriniais metais suteikiamos papildomos 2 darbo dienos kasmetinių atostogų, kurios nėra kaupiamos bei perkeliamos į kitus kalendorinius metus.

Pažymėtina, kad sukurtas ir atskiras kolektyvinės sutarties skyrius profesinių sąjungų veiklai, kuriame numatytos papildomos garantijos, skirtos tik profesinės sąjungos nariams: mokymai, papildomas laisvas laikas, profesinės sąjungos veiklos palaikymui skirtos priemonės ir pan.

Numatyta, kad naujoji ESO kolektyvinė sutartis galios 4 metus visiems bendrovės darbuotojams.