Pereiti prie turinio

Po tarptautinio palaikymo – Italijos darbdavių sprendimas atnaujinti derybas su darbuotojais

Dalintis:

Italijos Atliekų sektoriaus profesinės sąjungos ir darbdavių asociacijos pasirašė susitarimą, reglamentuojantį kolektyvinės sutarties pratęsimą. Todėl kolektyvinis ginčas laikinai sustabdytas, o gruodžio 13 d. turėjęs įvykti streikas – atšauktas.

Profesinės sąjungos su darbdavių asociacijomis „Utilitalia“, „Fise/AssoAmbiente“, „Cisambiente“ ir Kooperatyvų asociacija pasirašė susitarimo protokolą, kuris reglamentuoja sutarties pratęsimą trimis skirtingais etapais.

Pirmuoju darbuotojams bus išmokamas 500 eurų vienkartinis priedas, kuris priklauso pagal sutartį, be to, bus susitariama dėl kitų svarbių aspektų, kaip darbuotojų sveikata ir sauga bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimas. Antrame etape bus reglamentuojami kiti svarbūs aspektai, kaip minimalus sutartinis atlyginimas, o trečiame – bus tariamasi dėl darbuotojų klasifikavimo metodikos, valdymo struktūros, kt.

Italijos profesinės sąjungos sako, kad toks teigiamas rezultatas buvo pasiektas tarptautinio solidarumo dėka, po gausaus kolegų iš įvairių šalių profesinių sąjungų palaikymo siunčiant laiškus darbdaviams.  

Primename, kad tokį laišką Italijos atliekų sektoriaus darbdaviams išsiuntė ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija. 

Jame teigiama, kad šie darbuotojai dabar, labiau nei bet kada, yra verti tinkamo atlyginimo ir naujos kolektyvinės sutarties, nes teikia teikia visiems mums svarbią viešąją paslaugą ir atlieka labai svarbų vaidmenį plėtojant žiedinę ekonomiką bei sprendžiant klimato kaitos problemą. 

Federacija prašė darbdavius sugrįžti prie derybų stalo ir pateikti konkrečius pasiūlymus, kaip pagerinti darbo užmokestį ir sąlygas bei išgirsti tikruosius Italijos atliekų darbuotojų lūkesčius.

 

Parengta pagal epsu.org informaciją