Pereiti prie turinio

Paskelbtame arbitrų sąraše – ir profesinių sąjungų atstovai

Dalintis:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė arbitrų, spręsiančių kolektyvinius darbo ginčus, sąrašą. Į arbitrus iki lapkričio 1 d. galėjo kandidatuoti atstovai iš profesinių sąjungų, darbdavių ir jų organizacijų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, aukštųjų mokyklų.  

Paskelbtame arbitrų sąraše yra ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) atstovai – pirmininko pavaduotoja, teisininkė  Dalia Jakutavičė bei Naftininkų profesinės sąjungos teisininkas Ramūnas Bertulis, taip pat Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) teisininkas Manvydas Pilka.

Primename, kad Darbo arbitražas – tai nenuolatinė institucija, nagrinėjanti kolektyvinius darbo ginčus dėl interesų. Darbo arbitražas sudaromas prie Valstybinės darbo inspekcijos teritorinio skyriaus, kurio teritorijoje yra darbdavio ar darbdavių organizacijos buveinė. Darbo arbitražą sudaro trys arbitrai.

Į arbitrų sąrašą ketverių metų kadencijai (su teise pratęsti dar ketveriems metams) gali būti įtraukti nepriekaištingos reputacijos, nešališki ir turintys specialių žinių, reikalingų kolektyviniams darbo ginčams dėl interesų spręsti, fiziniai asmenys.

Arbitrų sąrašas skelbiamas šioje tiesioginėje nuorodoje:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/64cd7430e17c11e7b3f0a470b0373cb2

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija