Pereiti prie turinio

Pasirašytas trišalis nacionalinis susitarimas

Dalintis:

Spalio 16 d. Vyriausybė, darbdavių ir darbuotojų atstovai pasirašė trišalį nacionalinį susitarimą dėl šalies pažangai būtinų reformų, o kartu ir dėl galimybės kelti atlyginimus.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas linkęs susitarime akcentuoti ne potencialų algų didinimą, bet socialinio dialogo stiprinimą ir galimybę darbo santykius grįsti susitarimų, o ne vien įstatymų pagrindu.

„Yra numatyta galimybė pasirašyti su darbdaviais susitarimą, kad didėtų darbo užmokesčiai, Vyriausybė siūlo jiems tam tikras mokesčių lengvatas (…) Bet manau, kad didžiausia svarba – tai būtent socialinės partnerystės, socialinio dialogo skatinimas, kuris leis mums tartis dėl darbo užmokesčio, darbo sąlygų ir kitų aplinkybių“, – naujienų agentūrai ELTA penktadienį teigė A. Černiauskas.

LPSK pirmininkas taip pat priminė, kad rugsėjį posėdžiavusi Trišalė taryba pasiekė pažangą svarstydama minimalios mėnesio algos (MMA) ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) susiejimo klausimą. Tad atitinkamai pakoreguotas ir pirmadienį pasirašomas nacionalinis susitarimas. Trišalėje taryboje sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. VDU ir didesnė kaip 50 proc. VDU, o kaip kontrolinis skaičius – atsižvelgiant į Europos Sąjungos šalis – šiuo metu įvardytas apie 47,6 proc. siekiantis santykis.

„Susitarime pakoreguota, kad Trišalėje taryboje jau sutarta dėl MMA dydžio, o ne tariamasi. Tikiuosi, kad ir darbdaviai, ir Vyriausybė tų susitarimų laikysis. Ir kitą kartą, sprendžiant, koks bus minimalus mėnesio darbo užmokestis, tai nebus taip problematiška, kadangi jau yra nustatyti konkretūs dydžiai“, – kalbėjo A. Černiauskas.

Premjeras Saulius Skvernelis rugsėjį teigė, kad nacionaliniame susitarime numatomas Vyriausybės įsipareigojimas nedidinti verslui mokesčių naštos, savo ruožtu darbdaviai ketina „sąžiningai“ dalytis pelnu su darbuotojais. Jis taip pat teigė, kad esminis susitarimo tikslas – darbuotojų derybinių galių stiprinimas, socialinio dialogo skatinimas. Tąkart Premjeras nebuvo nurodęs konkrečių skaičių ar rodiklių, sakydamas, kad susitarime kalbama apie principus.

 

Šaltinis: alfa.lt