Pereiti prie turinio

Pasirašyta AB „Litgrid“ kolektyvinė sutartis: joje numatyta papildomų naudų profesinės sąjungos nariams

Dalintis:

Vasario 20 d. AB „Litgrid“ darbuotojų konferencijos metu buvo patvirtinta nauja šios bendrovės kolektyvinė sutartis, kurią  pasirašė Elektros perdavimo tinklo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Darius Jasiūnas ir bendrovės generalinis direktorius Daivis Virbickas. Kolektyvinė sutartis galios ketverius metus nuo  2018 m. vasario 20 d. iki 2022 m. vasario 20 d., ji bus užregistruota Kolektyvinių sutarčių registre.

„Derybos vyko sklandžiai, abi pusės rado kompromisus. Kadangi papildomos naudos buvo pasiūlytos darbdavio iniciatyva, neignoravome ir tų darbuotojų, kurie nėra profesinių sąjungų nariai, taigi kolektyvinė sutartis galios visiems įmonės darbuotojams.“, – sako D. Jasiūnas

„Tačiau buvo išsiderėtos papildomos naudos profesinės sąjungos nariams, pavyzdžiui, 1 papildoma kasmetinių atostogų diena ir 1 diena profsąjunginei veiklai – mokymams, seminarams ir pan. Profesinės sąjungos narių nepakankamą aktyvumą lėmė tai, kad būdavo sunku rasti laiko dalyvauti renginiuose, o dabar, įsigaliojus kolektyvinei sutarčiai, nariai galės turėti laisvą dieną profsąjunginei veiklai, ir už šią dieną bus mokamas vidutinis darbo užmokestis.”, – apibendrina profesinės sąjungos pirmininkas.

Primename, kad Elektros perdavimo tinklo darbuotojų profesinė sąjunga buvo įsteigta 2017 m. lapkritį. Šiuo metu ji vienija per 90 AB „Litgrid“ ir dukterinių įmonių darbuotojų. Ši organizacija yra Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos narė.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija