Pereiti prie turinio

Pasaulinę viešųjų paslaugų dieną siekiama atkreipti dėmesį į šio sektoriaus problemas

Dalintis:

Birželio 23 dieną pasaulyje minima Viešųjų paslaugų diena. 

Nors šiemet ji minima jau jubiliejinį, dvidešimtąjį, kartą, susirūpinimą kelia nesibaigiančios šio sektoriaus „optimizavimas”, lėšų karpymas, taupymo programos, reorganizacijos.

Ir nors pertvarkos šiame sektoriuje reikalingos, dažnai jos vyksta neapskaičiuojant pasekmių, skubotai, nesitariant su socialiniais partneriais, profesinėmis sąjungomis. O pastaruoju metu apskritai atrodo, jog norima eiti šių paslaugų privatizavimo keliu. 

Tai tikrai kelia nerimą, nes viešasis sektorius – tai ne tik ministerijų ar savivaldybių tarnautojai, tačiau ir gyvybiškai svarbių paslaugų sektoriai, kuriuose dirba socialinių paslaugų, medicinos, švietimo, komunalinių paslaugų darbuotojai, pareigūnai. Jie visi teikia gyventojams labai svarbias paslaugas. 

Šia proga norime priminti visuomenei, kad mes solidarizuojamės su viešųjų paslaugų darbuotojais, ypač tų organizacijų, kurios priklauso Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai. 

Raginame gerbti ir tinkamai įvertinti viešųjų paslaugų indėlį į visos valstybės plėtros procesą, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei skatinti jaunimą siekti karjeros viešajame sektoriuje kuriant patrauklias darbo vietas, mokant adekvačius atlyginimus, pasirašant kolektyvinius susitarimus, vengiant drastiškų reformų, kurios tik blogina viešųjų paslaugų teikimą bei jų kokybę ir prieinamumą gyventojams! 

Nuotraukoje – su viešųjų paslaugų darbuotojais solidarizuojasi šių metų Lietuvos pramonės darbuotojų šeimų sporto žaidynių dalyviai bei kolegos iš Danijos 3F profesinės sąjungos.