Pereiti prie turinio

Pareigas paliekantis „Lifosos” vadovas J. Dastikas – tikro lyderio ir nuoširdaus socialinio partnerio pavyzdys

Dalintis:

 

Jonas Dastikas. Žygimanto Gedvilos/15min nuotrauka 

23 metus Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ vadovavęs Jonas Dastikas, šioje gamykloje išdirbęs net 51 metus, nuo balandžio 30 dienos palieka generalinio direktoriaus pareigas, tačiau toliau liks įmonės valdybos nariu ir ekspertu. 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) narės, AB “Lifosa” profesinės sąjungos, pirmininkas Kęstas Šlama mano, kad bendro darbo kartu su J. Dastiku metai buvo vienas iš šviesiausių ir sėkmingiausių laikotarpių tiek profesinei sąjungai, tiek darbuotojams, tiek bendrovei.

„Jono Dastiko vadovavimo „Lifosai“ laikotarpį galime drąsiai laikyti sėkmingiausiu įmonei, jos kolektyvui. Būtent šiam vadovui pavyko suburti darbui ir išlaikyti aukštos kvalifikacijos darbuotojus, laimėti begalę apdovanojimų už gaminamos produkcijos kokybę, inovatyvumą, pasiekimus versle, aukštą socialinę atsakomybę, nuopelnus bendruomenei, todėl naujam vadovui linkiu tolesnio įmonės augimo,  konstruktyvaus dialogo su darbuotojais, tvirtos ir empatiškos lyderystės, nes tik tikėjimas ir pasitikėjimas savo darbuotojais kuria stebuklus ir įkvepia siekti pačių ambicingiausių tikslų”, – dalinasi K. Šlama. 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos vadovams tai pat teko nemažai bendrauti su ilgamečiu “Lifosos” vadovu, kartu aptarti darbuotojams aktualius klausimus. 

Itin šiltai apie J. Dastiką visuomet atsiliepdavo amžinatilsį buvęs LPPSF vadovas Juozas Neverauskas. 

O štai šiuo metu Federacijai pirmininkaujanti Dalia Jakutavičė “Lifosos” vadovą įvardija, kaip tikrą lyderį, sugebantį vienu metu vesti didžiulį kolektyvą ir tuo pat metu rūpintis sėkmingos bendrovės veiklos tęstinumu, aplinkosauga ir netgi vietos bendruomene. 

Pasak jos, “Lifosa”, vadovaujant J. Dastikui, buvo ir tebėra viena iš nedaugelio įmonių, kuriai, sėkmingos socialinės partnerystės dėka, pavyko išvengti drastiškų darbuotojų atleidimų ir išsaugoti darbo vietas specialistams iki pat pensinio amžiaus.  

“Gerbiamo J. Dastiko vadovavimas ir kolegialus bendravimas su darbuotojais bei jų atstovais yra vienas iš pavyzdžių, kaip galima sėkmingai suderinti įmonės pelningumo siekį su noru rūpintis darbuotojais. Ne kiekvienam vadovui pavyksta pasiekti, kad viešai deklaruojami įmonės tikslai ir vertybės atspindėtų realius veiksmus. Džiaugiamės, kad turėjome progą iš arti stebėti, kaip realybėje kuriama socialiai atsakinga, tikromis žmogiškomis vertybėmis grįsta veikla. Įsitikinome, kad socialinis dialogas ir nuoširdus rūpestis bendrovės vertę kuriančiais darbuotojais – ne mitas, bet realybė”, – apibendrina D. Jakutavičė ir linki, kad J. Dastiko indėlis taptų gera atspirtimi naujam vadovui tęsti ilgametes tradicijas.