Pereiti prie turinio

Pagaliau milijonams komandiruojamų darbuotojų – vienodas atlygis už darbą svečioje šalyje

Dalintis:

Gegužės 29 d., Europos Parlamentas balsų dauguma patvirtino socialinių partnerių parengtą Susitarimą dėl komandiruojamų darbuotojų, garantuojantį vienodą apmokėjimą komandiruojamiems darbuotojams visoje Europoje. Minėto susitarimo nuostatos bus perkeltos į 1996 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 96/71/EB dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje.

Šį žingsnį pasveikino Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) sekretorė Liina Carr.

Ji teigė, jog  profesinės sąjungos dėl šio sprendimo darbuotojų naudai kovojo ne vienerius metus, todėl tai yra svarbi pergalė: pagaliau komandiruojami darbuotojai turi vienodo darbo užmokesčio perspektyvą.

„Net jeigu Europos Parlamentas prieš priimdamas sprendimą numatė tam tikrus kompromisus, pavyzdžiui, išimtis dėl apmoėjimo transporto darbuotojams, vis dėlto tai yra nemažas žingsnis į priekį siekiant sąžiningo ir vienodo darbo užmokesčio daugumai Europos darbuotojų.“, – pažymėjo ETUC atstovė.

„Aš dėkoju ministrams, Europos Komisijos nariams, Tarybai ir Parlamentui už darbą, kurį jie padarė siekdami sudaryti susitarimą. Tai suteikia ilgalaikio darbo užmokesčio didėjimo galimybę net 2 milijonams Europos komandiruotų darbuotojų. Tačiau vis dar lieka nemažai iššūkių siekiant užtikrinti subrangovų atsakomybę bei vienodas garantijas transporto darbuotojams.“, – sakė L. Carr.

Pažymėtina, kad profesinės sąjungos ragino atsakingas Europos institucijas peržiūrėti direktyvą dėl komandiruojamų darbuotojų jau nuo 2007 metų, o praeitą savaitę, artėjant balsavimui dėl pastarojo susitarimo, ETUC dar kartą kreipėsi į Europos Parlamentą su prašymu balsuoti prieš diskriminaciją ir užsieniečių darbuotojų išnaudojimą.

Parengta pagal europeanmovement.eu informaciją/ Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija