Pereiti prie turinio

Nordic IN posėdyje atartos Europos socialinių teisių ramsčio priemonės ir ateities planai

Dalintis:

Balandžio 8 dieną nuotolinėmis ryšio priemonėmis vyko Europos pramonės profesinės sąjungos (Industriall Europe) Šiaurės šalių regiono koordinacinės grupės (Nordic IN) posėdis. Jame Lietuvai bei trims Baltijos šalims atstovauja Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje daugiausiai dėmesio skirta Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimo priemonėms. Apie jas posėdžio dalyviai diskutavo su Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinio sekretoriaus pavaduotoja Esther Lynch.

Taip pat kalbama apie Europos ir pasaulinės pramonės profesinių sąjungų federacijų kongresų ir Nordic IN forumo organizavimo, Šiaurės šalių modelio (Nordic Model) klausimus.

Pažymėtina, kad Šiaurės šalių modelis modelis yra vieningas socialinės gerovės ir ekonomikos sistemų derinys, kuris taikomas Šiaurės Europos šalyse (Švedija, Suomija, Danija, Norvegija). Jis jungia rinkos ekonomikos ir ekonominio efektyvumo priemones su socialinėmis išmokomis, tokiomis kaip valstybinės pensijos ir pajamų paskirstymas.

Kitas Nordic IN posėdis planuojamas gegužės 20 dieną.