Pereiti prie turinio

Nordic IN posėdyje – apie pandemijos poveikį ir iššūkius profesinėms sąjungoms

Dalintis:

Vasario 12 d., nuotolinėmis priemonėmis, įvyko Europos pramonės profesinės sąjungos (Industriall Europe) Šiaurės šalių regiono koordinacinės grupės (Nordic IN) posėdis. Jame Lietuvai bei trims Baltijos šalims atstovavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Posėdyje aptartas pandemijos poveikis profesinėms sąjungoms.

Jis pastebimas visose šalyse ir organizacijose: dėl apribojimų sudėtinga tiesiogiai bendrauti su nariais, o komunikaciją elektroninėmis ryšio priemonėmis dažnai apriboja įgūdžių stoka. Dėl to šiuo periodu tampa gana sudėtinga suaktyvinti žmonės ir juos pritraukti į profesines sąjungas.

 „Kolegos iš Skandinavijos pasidalino nedžiuginančiomis naujienomis, jog stambios korporacijos šiose šalyse nutraukia derybas dėl nacionalinių kolektyvinių susitarimų, kuriuose aptariami darbuotojams svarbūs klausimai, pavyzdžiui darbo užmokestis“,- dalinasi J. Subačiūtė-Žemaitienė ir priduria, kad tai nerimą visam profesinių sąjungų judėjimui keliantys ženklai.    

Taip pat svarstyti kandidatai į Pasaulinės pramonės profesinių sąjungų federacijos (Industriall Global) generalinio sekretoriaus poziciją. Nuo Šiaurės šalių (Nordic In) į generalinio sekretoriaus poziciją deleguojama Atle Hoie, šiuo metu einantį generalinio sekretoriaus asistento pareigas Industriall Global organizacijoje.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija