Pereiti prie turinio

Naujoji LPPSF jaunimo lyderė: malonu ir garbinga drauge dirbti ne tik dėl Tėvynės, bet ir dėl mūsų visų socialinės gerovės

Dalintis:

Lapkričio 9 dieną Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF)  jaunimo konferencijoje buvo išrinkta naujoji šios organizacijos jaunimo sektoriaus pirmininkė. Ja tapo AB „Panevėžio energija“ darbuotojų profesinės sąjungos jaunimo atstovė Jolita Šukytė, kurios kandidatūrai vienbalsiai pritarė ir lapkričio 15 dieną posėdžiavusi LPPSF Taryba.

Beje, patikėti pirmininkės pareigas veržliai merginai jaunimo konferencijos dalyviams pasiūlė iki šiol beveik ketverius metus jaunimo sektoriui sėkmingai vadovavęs Tomas Jakutavičius. O tai, kad Jolita yra aktyvi, kūrybinga ir turinti naujų idėjų mergina, pasiryžusi geranoriškai pagelbėti, ne kartą įsitikinome įvairių Federacijos renginių metu. 

Naujosios jaunimiečių lyderės paprašėme trumpai pasidalinti mintimis apie tai, kokia buvo jos veiklos profesinėse sąjungose pradžia ir kokia yra jos vizija apie jaunimo iššūkius ir perspektyvas šiose organizacijose. 

 

– Jolita, koks buvo Tavo kelias  į profesines sąjungas?

 

– Į profesinių sąjungų gretas įsijungiau prieš kiek daugiau nei 4 metus. Tuomet buvau dar ne itin daug patirties turinti specialistė, kuriai reikėjo saugaus ir patikimo „užnugario“ darbo rinkoje. Nuo pat įstojimo pradžios neabejojau savo pasirinkimu, kadangi narystės profesinėse sąjungose laikotarpiu jos stipriai prisidėjo prie mano ne tik kaip specialistės, bet ir kaip asmenybės augimo.

Žinias, kurias gaudavau konferencijų metu, sėkmingai pritaikydavau darbe, o organizacinis darbas puikiai prisidėjo prie mano įgūdžių tobulinimo. Kaskart sudalyvavus tiek Lietuvoje, tiek Europoje vykusiose konferencijose mano pažįstamų, o kartu ir galimybių, ratas plėsdavosi žaibišku greičiu. Drauge augo ir mano noras prisidėti prie jaunų specialistų socialinės gerovės kūrimo.

Šio tikslo vedama žingsnis po žingsnio artėjau iki to momento, kai man buvo suteikta proga tapti Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo sektoriaus pirmininke – ir aš ja pasinaudojau.

 

– Gal galėtum trumpai supažindinti su LPPSF jaunimo veikla ir galimybėmis?

 

– Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijoje apie 12 proc. visų narių yra jaunesni nei 35 metai. Iš pažiūros atrodytų procentas mažas, tačiau reikia įvertinti tai, kad Lietuvoje aktyvaus ir dirbančio jaunimo taip pat tendencingai mažėja – didelė jaunų darbuotojų dalis emigruoja svetur. Bet iš tiesų mes veikiame tikrai nemažai – lankomės įvairiose pramonės įmonėse, susipažįstame su jų darbo kultūra, profesinių sąjungų pasiekimais, dalinamės gerąja darbuotojų atstovavimo patirtimi kovojant dėl palankesnių darbo sąlygų, bandome šią patirtį įgyvendinti praktikoje.  

Dar vienas svarbus renginys, vykstantis kartą metuose, – Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos įmonių specialistų profesinio meistriškumo konkursas. Jo metu susiburiame ne tik patikrinti savo žinias, bet ir pabendrauti, gerai praleisti laiką, pagerinti komandinio darbo įgūdžius bei susipažinti su kitų įmonių specialistais.

 

– Ar bendradarbiaujate su kolegomis iš kitų šalių?

 

– Taip, bendradarbiavimas su tarptautinėmis organizacijomis yra labai svarbi mūsų veiklos dalis. Norėčiau paminėti, kad palaikome ypač gerus santykius ir dalyvaujame bendruose projektuose kartu su EPSU (Europos viešųjų paslaugų profesinė sąjunga) jaunimu. Beje, už sklandų bendradarbiavimą su šia Europine organizacija reikia dėkoti buvusiam LPPSF jaunimo sketoriaus pirmininkui Tomui Jakutavičiui.

Viliuosi kad mano pirmininkavimo laikotarpiu susidraugausime su kitomis tarptautinėmis organizacijomis ir galėsime sėkmingai dirbti bei mokytis vieni iš kitų ne tik Lietuvos mastu.

 

– Kokius išskirtum svarbiausius profesinių sąjungų jaunimo veiklos prioritetus?  

 

– Mano pagrindinis tikslas buvo ir yra vienas ir tas pats – profesinių sąjungų nuoseklus įvaizdžio stiprinimas jas darant patrauklesnėmis jaunimui ir kitiems nariams. Kaip ir minėjau, Lietuvoje emigruoja labai daug sėkmingo jaunimo, taip pat tendencingai didėja dalis jaunuolių, dirbančių ne pagal darbo sutartis, o kaip laisvai samdomi specialistai. Čia aš įžvelgiu dar vieną profesinių sąjungų veiklos nišą, t.y., vienyti ir ginti štai šią grupę darbuotojų.

Be to, manau, kad informacijos prieinamumas ir sklaida, bendradarbiavimas su kitomis nevalstybinėmis organizacijomis padės man ir visoms profesinėms sąjungoms suburti daugiau jaunų narių į savo gretas. Ir visiškai nesvarbu, kiek reikės laiko: esu įsitikinusi kad dirbdami ir veikdami drauge pasieksime dar saugesnes ir geresnes darbo sąlygas, nes galimybių ir potencialo turime daug – belieka tik imtis atsakomybės už mums svarbius klausimus.

 

– O su kokiais iššūkiais, Tavo nuomone, susiduria šių dienų profesinių sąjungų jaunimas?

 

– Didžiausias iššūkis – kartų skirtumai. Vyresni kolegos ne visada noriai priima bei pripažįsta jaunimą, jo idėjas. Ir atvirkščiai, jauni žmonės yra perdėm ambicingi vyresnių kolegų ir jų turimos patirties atžvilgiu. Nenorėčiau, kad kas nors tai priimtų asmeniškai, tačiau ne visi supranta, kad jaunas žmogus – tai dar neatrastas lobis, puikus partneris su naujomis idėjomis, siekiais ir visai kitokia pasaulėžiūra. Nepriėmimas labai ženkliai mažina motyvaciją, ir jaunimo entuziazmas siekti socialinės gerovės ilgainiui tiesiog išblėsta. Beje, įžvelgčiau, kad būtent tai gali būti ir mažėjančios jaunimo narystės profesinėse sąjungose viena iš priežasčių.

Kita problema, kuri pastebima globaliu mastu, yra tai, kad šiuolaikinėje visuomenėje labai didelė jaunimo dalis yra individualistai, nenorintys ir nematantys tikslo burtis į bet kokias bendruomenes ar organizacijas. Tad profesinėms sąjungoms reikia kalbėti jaunų žmonių kalba, kad jos taptų novatoriškomis ir patraukliomis.      

   

– Esi ir aktyvi Asociacijos „LPSK jaunimas“, vienijančios visos Lietuvos profesinių sąjungų jaunimą, valdybos narė. Kaip ši veikla padeda buriant Federacijos jaunimą?

  

Asociacijoje esu valdybos narė, bet norėčiau pabrėžti, kad ten visų pirma atsidūriau, kaip Federacijos atstovė.

Bendradarbiaudami su asociacija “LPSK jaunimas” ir jos nariais, mes atveriame jaunimiečiams dar didesnes galimybes, padedančias įgyvendinti idėjas ir sumanymus. Darbinį veiksnumą turinčiam jaunimui ši organizacija – puiki galimybė užmegzti ryšius su platesne ir įvairesne auditorija, taip pat mokytis vieniems iš kitų ir dalintis patirtimis dalyvaujant įvairiuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

 

– Ko palinkėtum tiek jaunimui, tiek profesinėms sąjungoms apskritai? 

 

– „Malonu ir garbinga mirti dėl Tėvynės“, – teigė garsus lotynų poetas Horacijus. O aš, pasinaudodama jo žodžiais, teigčiau, kad visgi malonu ir garbinga drauge dirbti ne tik dėl Tėvynės, bet ir dėl mūsų visų socialinės gerovės. To ir norėčiau palinkėti tiek sau, tiek visiems kolegoms – susitelkimo, solidarumo ir dirbti, kaip viena darni komanda.

 

– Ačiū už pokalbį!

 

Parengė Jūratė Jasiūnienė