Pereiti prie turinio

Naujieji profesinių sąjungų lyderiai sėmėsi žinių LPPSF mokymuose

Dalintis:

Balandžio 17 dieną, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos posėdžių salėje, vyko I lygio Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) mokymai naujiems profesinių sąjungų nariams ir pirmininkams.

Į mokymus atvyko atstovai iš Naftininkų, Achemos darbuotojų, UAB ”Agrochema” darbuotojų, AB ”Kauno energija” darbuotojų, Elektros perdavimo tinklo darbuotojų profesinių sąjungų. Juos pasveikino LPPSF pirmininkas Juozas Neverauskas. 

Pirmąjį pranešimą apie tai, kaip organizuoti profesinės sąjungos veiklą skaitė teisininkė Jolanta Cinaitienė. Dalyviai aiškinosi, kaip organizuoti susirinkimus, rengti įstatus ir kitus dokumentus, taip pat buvo aptariamos profesinės sąjungos funkcijos ir uždaviniai.

Taip pat vyko įdomi ir turininga diskusija su Lietuvos žmogaus teisių centro lektoriumi Romu Turoniu apie socialinį dialogą ir darbuotojų atstovavimą. Buvo pristatyti socialinės partnerystės šalys, lygmenys, formos, kt. Taip pat mokymų dalyviai atliko praktines užduotis.

Vėliau advokatas Nerijus Kasiliauskas supažindino naujuosius profesinių sąjungų lyderius su darbuotojų teisėmis ir darbdavio pareigomis pagal naująjį Darbo kodeksą (DK), pristatė kitas DK naujoves.

Pasak dalyvių, šie mokymai jiems buvo puiki proga pasisemti daug vertingų žinių ir patarimų savo veiklai. Dienos pabaigoje visi gavo pažymėjimus, patvirtinančius, kad išklausė net 7 val.trukmės mokymus.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija