Pereiti prie turinio

Naftininkų profesinės sąjungos: naujojo DK nuostatos yra naudingos darbdaviams, bet ne darbuotojams

Dalintis:

Birželio 28 d., Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės rūmų, toliau tęsiama neterminuota protesto akcija prieš naująjį Darbo kodeksą (DK).  

Protestuojantys socialinio judėjimo „Gyvenimas per brangus“, profesinių sąjungų atstovai ir kiti aktyvūs visuomenininkai teigia neketinantys sustoti bent jau tol, kol LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė  priims sprendimą vetuoti ar ne naująjį DK ir planuoja, jeigu reikės, persikelti arčiau Prezidentūros rūmų.

Vakarinės asamblėjos (susirinkimo) metu, Vyriausybės darbuotojams baigiant darbo dieną ir paliekant rūmus kitapus „Stop“ juostos ir policijos pareigūnų barikados, buvo patvirtintas galutinis protestuojančių organizacijų reikalavimų tekstas, kuris bus teikiamas Vyriausybei, kitoms institucijoms, pristatomas žiniasklaidai, įvairiais būdais viešinamas plačiai visuomenei.

Protestuojančių palaikyti atvyko ir delegacija iš Naftininkų profesinės sąjungos kartu su atstovais iš Kroatijos Lenkijos, Rumunijos bei Ispanijos profesinių sąjungų. Jie bendravo su akcijos iniciatoriais, taip pat dalyvavo rengiant galutinį reikalavimų tekstą.

Pasak Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkės Virginijos Vilimienės, Seime priimtu Darbo kodeksu buvo patvirtintos nuostatos kurios yra naudingos darbdaviams ir stambiam kapitalui, bet ne darbuotojams: sutrumpintas įspėjimo laikotarpis apie darbo sutarties nutraukimą, sumažintos išeitinės išmokos, įteisinamos darbo tarybos įmonėse, kuriose profesinės sąjungos jungia mažiau nei 50 procentų darbuotojų. V. Vilimienės įsitikinimu, darbo tarybos daugeliu atveju yra netiesiogiai priklausomos nuo darbdavio, o įsiteisėjus naujajam DK, perimtų kai kurias profesinių sąjungų funkcijas, todėl darbuotojų interesai būtų dar silpniau atstovaujami nei iki šiol, galiausiai, kyla grėsmė profesinių sąjungų išlikimui.

„Negalėjome likti nuošalyje, todėl kreipėmės į LR Prezidentę su prašymu vetuoti naująjį DK bei atvykome palaikyti aktyvaus jaunimo, susirinkusio V. Kudirkos aikštėje, ir kolegų iš kitų šalies profesinių sąjungų“, – teigė Naftininkų profesinės sąjungos vadovė.

Primename, kad Seimas naująjį DK priėmė praėjusios savaitės pradžioje, po pusę metų trukusių svarstymų. Įsigalioti jis turėtų nuo 2017 metų pradžios, tačiau šiuo metu dar laukiama LR Prezidentės D. Grybauskaitės sprendimo vetuoti Seime priimtą Darbo kodeksą, ar ne.

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija