Pereiti prie turinio

Mokslininkai: turtingi irgi verkia, bet gyvena ilgiau nei vargšai

Dalintis:

 

Pasirodo, kad finansinė gerovė gali prailginti gyvenimą net 15 metų.

Nėra abejonių, kad kuo didesnis pajamų lygis, tuo geresnes medicinos paslaugas galime sau leisti, jau nekalbant apie maisto ir poilsio kokybę, gyvenimo būdą. Bet tai, kad didelė pinigų suma sąskaitoje gyvenimo trukmę gali prailginti ne vienerius metus, daugeliui gali būti naujiena. Tačiau tokį faktą nustatė mokslininkai iš Rytų Tenesio universiteto.

Jie atliko tyrimą, kuriame 50 Amerikos valstijose buvo padalintos pagal gyventojų pajamų lygį. Ekspertai išanalizavo pajamas ir palygino juos su demografinės statistikos apie vidutinę gyvenimo trukmę atskirose valstijose duomenimis.

Rezultatas galima buvo nuspėti iš anksto: valstijose, kuriose yra nepalanki ekonominė situacija, pastebėta ir trumpesnė gyvenimo trukmė.

Pažymėtina, kad kiek anksčiau analogiškas tyrimas buvo atliktas ir Kanadoje, kurio metu buvo gauti panašūs rezultatai. Šį tyrimą atlikusi McGill universiteto profesorė Nansi Rossi nustatė, kad finansinė gerovė priduria net 15 gyvenimo metų. Daugelio žmonių iš skirtingų socialinių grupių tyrimas parodė, kad turtingi žmonės sveikatos problemomis ima skųstis vidutiniškai nuo 52 metų, tuo tarpu mažesnes pajamas gaunantys žmonės panašius sveikatos sutrikimus patiria būdami 38-42 m.

 

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą