Pereiti prie turinio

Ministerija žada, kad jau nuo rugsėjo bus galima naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis

Dalintis:

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms.

Šeimos kortelės partneriais jau tapo parodų ir kongresų centras „Litexpo, mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“, biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė „Officeday“, taip pat tapo kompiuterius remontuojanti mažoji bendrija „Picius“ iš Kauno, „Trasalis Trakai Resort and SPA“ Trakuose (UAB „Alsakis“) bei Mediacijos ir teisinių paslaugų centras Kaune.

Teisę gauti šeimos kortelę turi šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų ir šeimos, auginančios neįgalų nepilnametį ar globojančios suaugusį vaiką su negalia (laikinai – tik teikiant prašymą raštu).

Užsakyti elektroninę kortelės skyrimo paslaugą, t. y. elektroniniu būdu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS) pateikti prašymą kortelei gauti, gali pilnametis asmuo, turintis teisę gauti kortelę. 

Taip pat užpildytą rašytinį prašymą gauti kortelę galima pateikti ir Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) paštu arba tiesiogiai, atvykus į SPPD, A. Vivulskio g. 16, Vilniuje. 

Jei pareiškėjas teikia prašymą tiesiogiai, atvykęs į SPPD, prie prašymo pridedamos dokumentų, įrodančių, kad šeima atitinka Šeimos kortelės įstatymo 2 straipsnyje nurodytą apibrėžimą, kopijos. Jei prašymas teikiamas paštu, pridedamos minėtų dokumentų kopijos turi būti tinkamai patvirtintos.
Jeigu dokumentai ir (ar) duomenys, kurių reikia nustatant, ar šeima atitinka minėto įstatymo 2 straipsnyje nurodytą apibrėžimą, yra valstybės registruose (kadastruose), žinybiniuose registruose, valstybės informacinėse sistemose ar jie pagal prašymą ir (ar) duomenų teikimo sutartis gaunami iš valstybės ir (ar) savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų, šių dokumentų ir (ar) duomenų pateikti neprivaloma.

Tiesioginė nuoroda į LR Šeimos kortelės įstatymą čia:
https://e-seimas.lrs.lt/…/TAD/bd4a53b07f7b11e89188e16a6495e…

Kontaktai: seimoskortele@sppd.lt arba telefonu 8 706 68271.

Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento informaciją