Pereiti prie turinio

„LPSK jaunimo“ pirmininkas: „Ateityje profesinių sąjungų autoritetas didės“

Dalintis:

Balandį išrinktas naujasis asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius (24) optimistiškai žvelgia į profesinių sąjungų ateitį. Pasak jo, kiekviena organizacija yra stipri tiek, kiek gabūs jos nariai. Būtent į tokių bendražygių pritraukimą jis pirmiausia ir orientuojasi.

– Kokius tikslus sau išsikėlėte tapdamas asociacijos „LPSK jaunimas“ pirmininku ir kaip rengiatės jų siekti?

– Vienas pagrindinių tikslų – keisti pasenusį požiūrį į profesines sąjungas. Pavyzdžiui, ir mano ankstesnis požiūris į jas buvo kitoks nei dabar. Vyresni kolegos buvo įteigę nuomonę, kad neva profesinės sąjungos skirtos kažkokiam elitui, o paprastas žmogus nieko gero iš to negaus. Esą  buvimas profesinės sąjungos nariu reiškia tik tai, kad turėsi mokėsi atitinkamą nario mokestį, ir viskas.

Žinoma, prisijungęs nepamačiau nieko panašaus. Manau, būtent dėl panašių nesusipratimų jaunimo pagrindinė veiklos kryptis turėtų būti švietimas, naujo požiūrio formavimas. Svarbu, kad visuomenėje įsigalėtų naujas mąstymas ir paprasti darbuotojai suvoktų, kodėl naudinga būti jų teisėms atstovaujančių susivienijimų nariais.

To sieksime įvairiausiais būdais: darbu su studentais, aktualios vaizdinės medžiagos platinimu, akcijų organizavimu viešose vietose ir kita. Pirmiausia orientuojamės į paskutiniųjų kursų studentų informavimą ir pritraukimą. Jiems jau aktuali darbo rinkos padėtis – netrukus reikės ieškotis pirmojo darbo, o gal dalis jų net ir dirba greta paskaitų.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, bandysime šitaip bendradarbiauti su įvairiais šalies universitetais, kolegijomis ir profesinėmis mokyklomis. Čia turime didelį privalumą: mūsų žmogiškieji pajėgumai pasiskirstę po visą Lietuvą; aktyvių žmonių turime skirtinguose šalies miestuose.

 

– Kokių pokyčių sieksite asociacijoje „LPSK jaunimas“ ir kokią nišą matytumėte bendroje LPSK veikloje ?

– Pirmieji laukiami pokyčiai – naujų aktyvių narių pritraukimas bei stiprios komandos formavimas. Tuo galėtume prisidėti prie visos LPSK augimo, kad galėtume dar sėkmingiau ginti dirbančiųjų teises ir daryti reikšmingesnį poveikį darbdaviams bei valdžios institucijoms.

 

Tikiu, kad ateityje profesinių sąjungų įvaizdis gerės, o autoritetas didės. Manau, prie to daug prisidės ir tai, kad, bendradarbiaujant su kitais Europos Sąjungos profesiniais susivienijimais, pasisemsime vertingos patirties, kurią galėsime pritaikyti Lietuvoje.

 

– Ką tik įvyko „ LPSK jaunimas“ suvažiavimas. Kokius svarbiausius klausimas sprendėte?

– Diskutavome apie tai, kas apskritai yra profesinės sąjungos, kaip jos dirba, kokias užduotis sau kelia bei kokias perspektyvos ryškėja. Aišku, jaunimo renginyje neapsiėjome be jaunimui aktualiausių darbo rinkos problemų aptarimo. Be šių klausimų planavome, kaip geriau paskleisti informaciją apie „LPSK jaunimo“ veiklą bei pritraukti naujų narių

 

– Ar jaučiatės pakankamai patyręs profesinių sąjungų veikloje?

– Pradėjęs dirbti įmonėje „Lesto“ (dabartinėje „Eso“), ilgai nelaukęs įstojau į profesinę sąjungą. Man to reikėjo, nes pamačiau, kad tai gali tapri gera platforma keisti nusistovėjusias ir niekam nepriimtinas normas. Negalime likti abejingi darbo santykių problemoms; turime vienytis ir kovoti. Nereikia būti genijumi, kad suvoktum, jog kartu galime pasiekti daugiau.

Nuo pat įstojimo buvau orientuotas į jaunimo veiklą. Kadangi buvau aktyvus savo įmonėje, mane pastebėjo ir pasiūlė kandidatuoti į Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo sektoriaus pirmininko vietą. Čia teko nemažai padirbėti, bet tai atsipirko, nes sukaupiau didelį žinių bagažą. Netrukus mano pašto dėžutę pasiekė ir kvietimas į asociacijos „LPSK jaunimas“ ataskaitinę-rinkiminę konferenciją. Nuo balandžio esu jos pirmininkas.

 

Tomo Jakutavičiaus dosjė:

 

Amžius: 24;

 

Išsilavinimas: baigtas vadybos bakalauras Kauno kolegijoje, studijuojama elektros energetika Kauno technikos kolegijoje;

 

Darbo patirtis: „Eso“ (buvusi „Lesto“);

 

Visuomeninė veikla: buvęs organizacijos „Kitas variantas“ Kauno miesto vadovas, trejus metus priklauso profesinei sąjungai ir šiuo metu užima LPPSF jaunimo sektoriaus pirmininko ir LPSK jaunimo vadovo pareigas;

 

Kalbos: anglų, rusų.

 

Šaltinis: lpsk.lt