Pereiti prie turinio

LPSK atstovai susitiko su naujuoju Premjeru

Dalintis:

 

Lapkričio 29 d., antradienį, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai susitiko su Premjeru Sauliumi Skverneliu, kad aptartų su Darbo kodeksu susijusius klausimus ir socialinio dialogo galimybes.

Susitikimas buvo konstruktyvus. Sutarta, kad naujojo Darbo kodekso įsigaliojimas stabdomas, o po Naujųjų metų profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai tiksis derėtis dėl likusių problemiškiausių Darbo kodekso aspektų.

Tarp jų – dėl atstovavimo darbuotojams (dėl profesinių sąjungų informavimo ir konsultavimo funkcijų perdavimo darbo taryboms, prievartinio šių kūrimo bendrovėse, nors jose ir veiktų profsąjungos); darbo laiko (dėl maksimalios darbo savaitės trukmės, ar teks dirbti ir 72 valandas per savaitę nemokamai, ar visgi tai bus traktuojama kaip viršvalandžiai; koks bus apskaitinis laikotarpis?).

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas pažymi, kad turėtų keistis ir Trišalės tarybos formavimo principai. Vyriausybė taptų tarsi arbitru: ji nustatytų reprezentavimo kriterijus, tačiau nesikištų į formavimą, leisdama susitarti profesinių sąjungų ir darbdavių atstovams.

Taip pat akcentuotina, kad S. Skvernelis palaiko idėją, kad Trišalės tarybos sprendimai Seime būtų traktuojami kur kas rimčiau. Kitaip tariant, jei susitariama Trišalėje taryboje, Seimui teliktų tai patvirtinti.

„Kalbėta, kad reikia didinti susitarimų reikšmę tarp darbdavių ir profesinių sąjungų. Taip priartėtume prie skandinaviškojo modelio. Tikimės, kad ir Lietuvoje tai taps įprasta praktika“, – pažymi A. Černiauskas.

Kol kas nereikėtų dėti didelių vilčių, nes ankstesniosios valdžios ne kartą sulaužė pažadus profesinėms sąjungoms. Visgi spėtina, kad socialinis dialogas su šia Vyriausybe bus konstruktyvesnis. Viena vertus, čia būtų sunku „pranokti“ pastarąją besiblaškančią Algirdo Butkevičiaus Vyriausybę, kita vertus, teigiamai nuteikia ankstesni S. Skvernelio darbai.

 

Šaltinis: lpsk.lt