Pereiti prie turinio

LPPSF tarybos posėdyje – apie profesinių sąjungų iššūkius ir galimybes bei palaikymas ukrainiečiams

Dalintis:

Kovo 24-25 dienomis, Birštone, vyko Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) tarybos posėdis. Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute pagerbus žuvusiuosius Ukrainos kare, ypač gyvybiškai svarbias funkcijas atliekančius darbuotojus, kurie, nepaisant bombardavimų ir apšaudymų, kasdien vykdami į darbą, rizikuoja savo gyvybe. 

Solidarumo ženklai su Ukrainos kolegomis 

Federacijos pirmininkė Dalia Jakutavičė pristatė Federacijos veikos aktualijas.

Ji supažindino posėdžio dalyvius su Darbo kodekso pakeitimais, motinystės ir tėvystės bei socialinių garantijų pokyčiais, psichologinio smurto teisinio reguliavimo naujovėmis, taip pat informavo apie neteisėtą UAB „Termoizola“ profesinės sąjungos pirmininkės Svetlanos Grigorjevos atleidimą bei Darbo ginčių komisijos sprendimą pripažinti jos atleidimą neteisėtu.   

Jaunimo sektoriaus pirmininkė Jolita Šukytė ir moterų sektoriaus pirmininkė Daiva Skrupskelienė kalbėjo apie planuojamas veiklas moterims bei jaunimui.

O LPPSF pirmininkės pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė tarybos nariams papasakojo apie svarbiausias tarptautines aktualijas. Ji pabrėžė, kad šiuo metu didelė dalis klausimų tarptautinėje erdvėje siejami su karu Ukrainoje, nes ši krizė liečia visas jautrias sritis, ypač energijos tiekimą ir jos kainas bei Europos energetikos strategiją. Ji taip pat padėkojo visoms organizacijoms, kurios prisidėjo prie piniginės paramos Ukrainos profesinėms sąjungoms. Federacijos surinktas tikslinis mokestis bus pervestas Ukrainos atominės energetikos darbuotojų profesinei sąjungai „Atomprofspilka“. 

Posėdžio dalyviai išreiškė palaikymą Ukrainos žmonėmis, ypatingai Energodaro gyventojams ir jame esančios atominės elektrinės darbuotojams, dalyvaudami foto akcijoje.

Tarybos nariai laikė Ukrainos vėliavos spalvų plakatus su užrašais „Energodare, Lietuva su Tavimi!, „Ukraina – herojų tauta”, „Šlovė Ukrainai”, „Tiesa su Jumis!”, „Energodare, didžiuojamės Tavimi!”.

Šios nuotraukos buvo išsiųstos kolegoms iš Ukrainos profesinės sąjungos „Atomprofspilka“. 

„Achemoje“ streikas sustabdytas, bet nebaigtas 

Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė pateikė informaciją apie streiką AB „Achema“, apie jo sustabdymą dėl įvestos nepaprastosios padėties bei tolimesnius planus.

Ji pabrėžė, kad vos pasibaigus nepaprastajai padėčiai streikas bus tęsiamas, nes streiko tikslas dar nepasiektas, o darbdavys neišreiškė valios žengti žingsnį dialogo link.   

B. Daškevičienė taip pat pažymėjo, kad buvo juntamas didžiulis palaikymas ir solidarumas tiek šalies, tiek tarptautiniu mastu. Ji padėkojo visoms organizacijoms bei pavieniams asmenims, parėmusiems streiko fondą. Pasak jos, ši parama buvo labai svarbi.

Visgi, profesinės sąjungos pirmininkė priminė, kad tebeliaka aktuali finansinė parama į streiko fondą.

Išrinkti delegatai į LPSK suvažiavimą 

Posėdyje pristatyta informacija apie gegužės 6 d., Vilniuje, įvyksiantį Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) rinkiminį ataskaitinį suvažiavimą. Taip pat patvirtinti delegatai į šį suvažiavimą: Dalia Jakutavičė (LPPSF pirmininkė), Jolita Šukytė (Jaunimo sektoriaus pirmininkė), Daiva Skrupskelienė (Moterų sektoriaus pirmininkė), Robertas Paulauskas (AB „Klaipėdos energija“ profesinė sąjunga), Ramunė Žukauskienė (Kauno regiono energetinių įmonių jungtinė darbininkų profesinė sąjunga), Birutė Daškevičienė (Achemos darbuotojų profesinė sąjunga). 

Antrąją posėdžio dieną įvyko diskusija su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke Inga Ruginiene. Aptartos Konfederacijos, tarptautinės veiklos ir socialinio dialogo aktualijos, kt. 

Taip pat posėdyje patvirtinti 2022 m. Šeimų sporto žaidynių ir Įmonių specialistų meistriškumo konkurso nuostatai,  2022 m. biudžetas, aptarti kiti svarbūs klausimai.