Pereiti prie turinio

LPPSF solidarizuojasi su Italijos ir Čekijos profesinėmis sąjungomis prieš griežtą taupymo politiką

Dalintis:

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) nusiuntė palaikymo laiškus Italijos ir Čekijos profesinėms sąjungoms išreikšdama solidarumą šiose šalyse rengiamoms visuotinėms protesto akcijoms.

Abiejų šalių darbuotojai jungsis į didžiules protesto akcijas dėl vyriausybių taupymo planų siekiant „apkarpyti” biužetus ir socialines garantijas.

Italijos profesinės sąjungos jungsis į visuotinį streiką jau rytoj, lapkričio 17 d. Darbuotojai kviečiami 8 valandų arba visos pamainos streikui. Darbuotojai protestuos prieš naują Biudžeto įstatymą ir Italijos vyriausybės ekonominės bei socialinės politiką, kuri buvo tvirtinama ignoruojant darbuotojų balsą ir profesinių sąjungų teisę į sąžiningą socialinį dialogą.

Palaikyti Italijos kolegas taip pat galima pasirašant peticiją pasekus šią nuorodą:

https://bit.ly/46mhuM6

Tuo metu Čekijoje lapkričio 27 dieną bus surengtos protesto demonstracijos dėl Čekijos Respublikos vyriausybės pateikto konsolidavimo paketo.

Manoma, kad suplanuotos priemonės sumažins ne tik darbuotojų, bet ir visų Čekijos gyventojų bei namų ūkių pajamas, socialines garantijas, turės neigiamos įtakos viešosioms paslaugoms, jų prieinamumui ir kokybei, mažins viešojo sektoriaus darbuotojų ir pažeidžiamų visuomenės grupių garantijas.

„Lyderiai turi pašalinti tikrąją infliacijos priežastį įvesdami mokestį pertekliniam pelnui ir užtikrindami, kad būtų gerbiama darbuotojų teisė į kolektyvines derybas bei būtų išgirstas jų balsas. Darbuotojams ir piliečiams Europoje reikia tikro socialinio dialogo, teisingumo, sąžiningo dalijimosi pelnu, o ne taupymo priemonių”, – pažymima LPPSF palaikymo laiške Čekijos profesinių sąjungų konfederacijai OS KOVO.