Pereiti prie turinio

LPPSF ragina europarlamentarus neratifikuoti CETA

Dalintis:

„Prašome Jūsų vasario 15 d. balsuoti atsakingai!” – tokiu kreipimusi savo laišką pradėjo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) pirmininkas Juozas Neverauskas, šiandien šios federacijos vardu kreipdamasis į europalamentarus iš Lietuvos.

Laiške Europos Parlamento (EP) nariai raginami vasario 15 d., kai plenarinėje EP sesijoje Strasbūre bus balsuojama, ar pritarti Kanados–ES laisvosios prekybos susitarimui (CETA), balsuoti „prieš”. 

„CETA  — tai grėsmė demokratijai, aplinkai, viešosioms paslaugoms ir darbo vietoms. CETA leistų tarptautinėms verslo korporacijoms dar agresyviau bylinėtis su valstybėmis — Lietuva čia jau turi skaudžios patirties: 100 mln. EUR ieškinį jai „tėškė“ korporacija „Veolia“.

Šis susitarimas leistų korporacijoms įsigalėti viešųjų pirkimų rinkoje. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių apklausa atskleidė, kad jos nė neketina investuoti už Atlanto, tačiau dėl produkcijos iš Kanados Lietuvos gamintojai susidurtų su neproporcingai išaugusia konkurencija vietinėje rinkoje. 

Lietuvai derybose dėl CETA atstovavę pareigūnai nepareikalavo nacionalinių išlygų jautriausioms sritims – sveikatos priežiūrai, švietimui, vandens ir energijos tiekimui/skirstymui, vaistams.”, – teigiama laiške.  

Taip pat pažymima, kad pritarimo atveju CETA įsigaliotų „preliminariai“, o Krizių ir emigracijos nualintai Lietuvai CETA taisyklės gali būti sunkiai pakeliamomis.

„Mes stebėsime Jūsų pasirinkimą ir apie tai informuosime savo narius ir visuomenę.”, – laišką užbaigia LPPSF pirmininkas J. Neverauskas.

CETA susitarimui nepritaria šimtai Europos ir Kanados visuomeninių organizacijų, taip pat profesinės sąjungos, kurios šiame susitarime įžvelgia nemažai grėsmių darbuotojų teisėms ir saugumui.

Šiomis dienomis profesinės sąjungos ir kitos organizacijos, taip pat pavieniai asmenys visoje Europoje rašo laiškus europarlamentarams su prašymu neratifikuoti CETA. O vasario 15 d. Strasbūre, numatyta demonstracija ir mitingas, iš visos Europos suvažiavę piliečiai lauks balsavimo rezultatų.

Primename, kad dar yra laiko paprašyti Lietuvoje išrinktų europarlamentarų balsuoti prieš CETA. Čia visų mūsų atstovų el. p. adresai:

laimaliucija.andrikiene@europarl.europa.eu

petras.austrevicius@europarl.europa.eu

zigmantas.balcytis@europarl.europa.eu

vilija.blinkeviciute@europarl.europa.eu

antanas.guoga@europarl.europa.eu

valentinas.mazuronis@europarl.europa.eu

rolandas.paksas@europarl.europa.eu

bronis.rope@europarl.europa.eu

algirdas.saudargas@europarl.europa.eu

valdemar.tomasevski@europarl.europa.eu

viktor.uspaskich@europarl.europa.eu