Pereiti prie turinio

LPPSF posėdyje – apie artėjantį rinkiminį suvažiavimą, sporto žaidynes, EP rinkimus

Dalintis:

Balandžio 26 d. nuotolinėmis ryšio priemonėmis įvyko eilinis Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) tarybos posėdis.

Jame buvo patvirtinti nauji tarybos nariai: UAB „Druskininkų Vandenys” dirbančiųjų sąjungos pirmininkas Petras Gudelevičius bei SPAB „Šiaulių energija” profesinės sąjungos pirmininkas Deividas Janulis.

Tarybos nariai diskutavo dėl Federacijos ataskaitinio-rinkiminio suvažiavimo, kuris vyks spalio 18 d., Kaune.
Patvirtinta Suvažiavimo delegatų kvota: nuo 50 narių skiriamas vienas delegatas. Taip pat pritarta Suvažiavimo darbotvarkei, darbo grupės sudėčiai. Nutarta, kad ši darbo grupė parengs Federacijos įstatų, veiklos krypčių, rezoliucijos projektus. Į pirmąjį posėdį ši grupė rinksis dar iki vasaros atostogų, o vėliau darbą tęs rudens pradžioje.

Posėdyje pritarta naujiems Lietuvos pramonės darbuotojų šeimų sporto žaidynių nuostatams, svarstyti Žaidynių rungčių organizavimo klausimai.

LPPSF pirmininkė Dalia Jakutavičė priminė tarybos nariams apie artėjančią Tarptautinę darbo dieną. Ją Lietuvoje minėsime eitynėmis ir mitingu reikalaudami nevaržyti darbuotojų teisių į gynybą ir laisvės streikams. Pirmininkė kvietė narius atvykti į eitynes ir jose aktyviai dalyvauti.

Be to, Tarybos nariai dalinosi aktualijomis apie situaciją savo įmonėse, o UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis” profesinės sąjungos pirmininkas Gediminas Kriščiūnas pristatė bendrovės kolektyvinės sutarties nuostatas. Jis pabrėžė, kad kolektyvinė sutartis galioja tik profesinės sąjungos nariams, išskyrus kelis punktus. Tik nariams suteikiamos 4 papildomos apmokamos atostogų dienos (2 pagal įmonės KS ir 2 dienos pagal Nacionalinę kolektyvinę sutartį savišvietai ir savanorystei). Taip pat darbdavys skiria lėšų renginiams, išvykoms.
G. Kriščiūnas pažymėjo, kad darbdavys palanakiai žvelgia į darbuotojų poreikius bei lūkesčius, stengiamasi rasti kompromisus per kolektyvinę sutartį ir reguliarius susitikimus.

Vėliau į posėdį prisijungė Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan. Svečias pristatė EPSU parengtą manifestą (liet.), kuriame numatyti pagrindiniai akcentai apie tai, ko tikisi profesinės sąjungos iš politinių partijų artėjant Europos Parlamento (EP)rinkimams, vyko diskusija, svečias atsakė į posėdžio dalyvių klausimus.

J. Goudriaan pažymėjo, kad artėjant EP rinkimams, svarbu atkreipti dėmesį į bendras solidarumo vertybes, lygybę, demokratiją ir žmogaus teises. Būtina užkirsti kelią kraštutinių dešiniųjų, nacionalistinei ideologijai, nes tokios kryptys neatneš gerovės Europai. Jis atkreipė dėmesį, kad nerimą kelia vis garsesnės skalbos apie viešųjų finansų nukreipimą gynybai, apie biudžetų „karpymą” viešųjų paslaugų kokybės sąskaita. Todėl turime siekti, kad finansų sistemos reforma būtų skirta siekiant geriau finansuoti viešąją ir gamybinę infrastruktūrą. Be to, būtina siekti progresinių mokesčių daugiau apmokestinant didžiulius pelnus turinčias korporacijas, nuimant naštą nuo vidutines ir mažas pajams gaunančių gyventojų. J. W. Goudriaan pakvietė Tarybos narius aktyviai dalyvauti EP rinkimuose ir rinktis profesinėms sąjungoms svarbias vertybes.