Pereiti prie turinio

LPPSF kreipėsi į Turkijos prezidentą dėl namų arešte laikomų kolegų

Dalintis:

Rugsėjo 25 d. Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija nusiuntė laišką Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui, kuriame ragina prezidentą imtis priemonių, kad Turkijos teisminės institucijos panaikintų visus kaltinimus šios šalies profesinių sąjungų nariams, kuriems taikomas namų areštas.

Federacija taip pat ragina nutraukti Turkijos profesinių sąjungų ir jų aktyvistų persekiojimą bei jų teisių varžymą.

2021 m. gegužę policija surengė reidą prieš Turkijos SES profesinę sąjungą, atstovaujančią medicinos darbuotojams. Tada baudžiamasis teismas suėmė profesinių sąjungų lyderius, ir oficialus kaltinimas suimtiesiems buvo terorizmas, tačiau tikroji šio persekiojimo priežastis buvo jų profesinių sąjungų veikla.

Tik tarptautinio spaudimo dėka suimtieji buvo paleisti iš kalėjimo, visgi kai kuriems turkų kolegoms vis dar taikomas namų areštas, galioja ir kaltinimai jiems.

Laiške prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui rašoma, kad Federacija ir visa Lietuvos profesinių sąjungų bendruomenė kartu su kolegomis iš Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) prašo imtis atsakingų veiksmų ir informuoti profesines sąjungas apie jų eigą.