Pereiti prie turinio

LPPSF išreiškė solidarumą su Italijos atliekų darbuotojais

Dalintis:

Lietuvos pramonės profesinių sąjunga federacija (LPPSF) gruodžio 7 d. išreiškė palaikymą Italijos atliekų sektoriaus darbuotojams, kurie  gruodžio 13 d., jau antra kartą šiais metais, organizuos streiką. Laiškas buvo išsiųstas šio sektoriaus darbdavių asociacijoms.

Darbuotojai jaučiasi neišklausyti ir neįvertinti, nes darbdaviai, praėjus daugiau kaip dviems metams po to, kai baigė galioti senoji sektoriaus kolektyvinė sutartis, atmeta darbuotojų siūlymą derėtis dėl geresnių darbo sąlygų.

“Šie darbuotojai tikrai verti tinkamo atlyginimo ir naujos kolektyvinės sutarties, nes teikia teikia visiems mums svarbią viešąją paslaugą ir atlieka labai svarbų vaidmenį plėtojant žiedinę ekonomiką bei sprendžiant klimato kaitos problemą. Praėjus 29 mėnesiams po senosios kolektyvinės sutarties galiojimo, jūs vis dar nesiėmėte teigiamų veiksmų. Atvirkščiai, atrodo, kad ketinate mažinti darbo sąnaudas ir pakenkti profesinių sąjungų teisėms, o ne pagerinti darbuotojų darbo užmokestį ir sąlygas”, – teigiama LPPSF rašte, adresuotame darbdaviams.

Federacija prašo darbdavius sugrįžti prie derybų stalo ir pateikti konkrečius pasiūlymus, kaip pagerinti darbo užmokestį ir sąlygas bei išgirsti tikruosius Italijos atliekų darbuotojų lūkesčius.