Pereiti prie turinio

Lietuvos profesinės sąjungos jungiasi į tarptautinę Ukrainos palaikymo akciją

Dalintis:

Kovo 15 d. visame pasaulyje profesinės sąjungos jungiasi į Solidarumo su Ukraina akciją – Lietuva taip pat. 

Suprantame, kad nuotraukos – tai tik vizuali mūsų solidarumo išraiška, ir suprantame, kad jos neišspręs skaudaus karo sukeliamų problemų. 

Šiandien, labiau nei bet kada, reikalingi ne žodžiai ar skambios deklaracijos, bet konkretūs, kartais tylūs ir nematomi, darbai bei sprendimai, nes Ukrainos kova – ne tik jos tautos kova už savo žemę, laisvę, demokratiją. Tai kova už teisingumą visoje Europoje bei pasaulyje. 

Šią akimirką Ukrainoje žūsta žmonės, vaikai, o gyvybiškai svarbių viešųjų paslaugų darbuotojai (medikai, komunalinių paslaugų, energetikos įmonių darbuotojai, pareigūnai) susiduria su tiesiogine grėsme gyvybei, ir kaskart išeidami į darbą, jie nėra tikri, ar dar grįš gyvi į savo šeimas. 

Todėl šiandien solidarizuojamės su visais viešųjų paslaugų darbuotojais, kurie kiekvienos krizės metu kantriai ir nenuilstamai atlieka savo pareigą visuomenei. 

Taip pat dar kartą raginame tarptautines profesinių sąjungų organizacijas priimti principinį sprendimą dėl Putino režimą palaikančių Rusijos bei Baltarusijos profesinių sąjungų pašalinimo iš tarptautinių profesinių sąjungų struktūrų. 

Solidarizuojamės su Ukrainos profesinių sąjungų prašymu principingai vertinti proputiniškų  profesinių sąjungų sunkiai suvokiamus ir su sveiku protu prasilenkiančius pareiškimus, palaikančius Rusijos invaziją į Ukrainą. 

Tokioms organizacijoms – ne vieta profesinių sąjungų šeimoje! 

Lietuvos žmones kviečiame ir toliau pagal galimybes jungtis į pagalbos Ukrainos gyventojams gretas bei įmanomais būdais pagelbėti Ukrainoje likusiems gyventojams bei prieglobstį radusiems Lietuvoje. 

Kartu mes stiprūs!

Slava Ukraini!