Pereiti prie turinio

Lietuva dar nėra ratifikavusi dviejų TDO saugos ir sveikatos konvencijų: metas pasitempti

Dalintis:

Nors dažnai girdime minint, jog labai svarbu rūpintis darbuotojų sauga, o kiekviena mirtis darbe mums būna gilus sukrėtimas, visgi Lietuva yra tarp kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių, kurios nėra ratifikavę Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijų, susijusių su darbuotojų sauga ir sveikata – Nr. 155 ir Nr. 187.

Todėl atsidūrėme gėdingame raudoname rate, kartu su kitomis šešiomis abiejų konvencijų neratifikavusiomis šalimis.

Tuo metu Latvija yra ratifikavusi bent vieną iš jų, tad visai šalia turime tegiamą pavyzdį.

? – 7 valstybės narės neratifikavo nei 155, nei 187 konvencijų: Italija, Lenkija, Rumunija, Bulgarija, Lietuva, Estija ir Malta.

? – 9 valstybės narės ratifikavo tik vieną konvenciją: Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai, Graikija, Austrija, Vengrija, Kroatija, Airija ir Latvija.

? – abi konvencijas ratifikavo 11 valstybių narių: Ispanija, Belgija, Portugalija, Švedija, Čekija, Slovakija, Danija, Suomija, Slovėnija, Liuksemburgas ir Kipras.

Pažymėtina, kad nuo šios vasaros TDO konvencijos Nr. 155 ir Nr. 187 prodėtos prie aštuonių pagrindinių TDO konvencijų. Jų dabar yra 10. Taigi, universalus jų ratifikavimas turėtų tapti valstybių prioritetu.

Konvencijoje Nr. 155 nurodytos konkrečios pareigos darbovietėje, aprašytos konkrečios nacionalinės politikos priemonės geresnei sveikatai ir saugai darbe skatinti. Joje nurodoma, kokių įsipareigojimų, atsakomybės tikimasi iš darbdavių bei darbuotojų sveikatos ir saugos kontekste. Realiai ji sako – „turite turėti nacionalinę politiką“.

Tuo tarpu konvencija Nr. 187 sako – „taip, turite turėti nacionalinę politiką, bet taip pat ir nacionalinę sistemą bei nacionalinę programą tam, kad būtų kuriama prevencinė sveikatos ir saugos darbe kultūra šalyje“.

Šaltinis: masitininkai.lt