Pereiti prie turinio

Lenkijoje dirbantiems ukrainiečiams – nemokama telefono linija konsultacijoms

Dalintis:

Į Lenkiją atvykę dirbti Ukrainos piliečiai galės nemokamai konsultuotis telefono linija, kurią inicijavo šalies Valstybinė darbo inspekcija, – Lenkijos radijui sakė vyriausiasis darbo inspektorius Veslav Lyšček.

Jis pažymėjo, kad Lenkijoje yra daugiau kaip 2,5 milijono migrantų, iš kurių 800 tūkst. dirba „šešėlyje“. „Tačiau kiekvienas turėtų teisėtai dirbti Lenkijoje ir sumokėti mokesčius į valstybės biudžetą”, – pabrėžė V. Lyšček.

Pasak vyriausiojo darbo inspektoriaus, deja, vis dar pasitaiko, kad migrantus iš rytų šalių išnaudoja Lenkijos darbdaviai jiems mokėdami mažesnius atlyginimus nei oficialiai skelbiama, arba neužtikrindami tinkamų ir saugių darbo sąlygų.

Vadinamosios „Karštosios linijos“ telefonu darbuotojai iš Ukrainos gali pranešti, kad darbdavys pažeidė jų teises, taip pat pasikonsultuoti dėl darbo sąlygų Lenkijoje. Beje, telefono linijos darbuotojai kalba ukrainiečių kalba, tad skambantiesiems nebūtina mokėti lenkiškai.

Pažymėtina, kad kiek anksčiau žiniasklaidoje buvo pranešta, jog Ukrainos užsienio reikalų ministerija laukia Lenkijos policijos atsakymo apie Ukrainos pliečio sumušimą Vroclave.

 

Parengta pagal polskieradio.pl