Pereiti prie turinio

Kviečiame palaikyti Pakistano darbuotojus kovoje už savo teises

Dalintis:

Jau 18 metų viešbučio „Pearl Continental Hotel Karachi“ Pakistane darbuotojai kovoja už savo teises bei savo profesinės sąjungos, priklausančios Pakistano viešbučių, restoranų, klubų, turizmo ir maitinimo darbuotojų federacijai (PHRCTCAWF), pripažinimą.

Konfliktas prasidėjo 2001 m. rugsėjo mėnesį, kai vadovybė netikėtai atleido 350 darbuotojų, profesinės sąjungos narių, ir atsisakė pripažinti profesinę sąjungą. Situacija greitai peraugo į visiškai nevaldomus, nuolatinius išpuolius prieš profesinės sąjungos narius juos be priežasties atleidžiant, suiminėjant, nemokant jiems priklausančių išmokų ir taip sukeliant pavojų jų saugumui bei sveikatai, todėl darbuotojų atstovai ėmėsi protesto akcijų, o kolektyvinis ginčas persikėlė į teismą.

Teismas pripažino viešbučio administracijos veiksmus neteisėtais bei savo sprendimu įpareigojo darbdavį grąžinti darbo vietas atleistiems profesinės sąjungos nariams, tačiau vadovybė šio teismo sprendimo iki šiol nevykdo.  

Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) Asociacijų laisvės komitetas šiais metais dar kartą paragino Pakistano vyriausybę gerbti TDO 87 ir 98 Konvencijas dėl asociacijų ir kolektyvinių derybų laisvės bei imtis veiksmų siekiant užtikrinti PHRCTCAWF ir viešbučio vadovybės kolektyvines derybas bei leisti atleistiems darbuotojams grįžti į savo darbo vietas.

Taigi, atleistieji „Pearl Continental Hotel Karachi“ darbuotojai nepasiduoda ir vis dar tikisi, kad naujai išrinkta Pakistano vyriausybė bei Premjeras Imran Khan pareikalaus viešbučio administraciją vykdyti minėtą teismo sprendimą.

Tačiau tam reikalingas ir mūsų visų palaikymas.

Todėl prašome skirti minutėlę laiko ir pasirašyti Pakistano Ministrui Pirmininkui skirtą laišką, kuriame jo vyriausybė raginama nedelsiant įgyvendinti TDO sprendimus ir rekomendacijas bei užtikrinti neatidėliotinas PHRCTCAWF ir viešbučio vadovybės derybas.  

Pasirašyti galite pasekę šią tiesioginę nuorodą:

https://www.iufcampaigns.org/campaigns/show_campaign.cgi?c=1147

Iš anksto dėkojame už Jūsų solidarumą!

 

Parengta pagal iuf.org informaciją