Pereiti prie turinio

Kovo 8-oji skirta ne tik švęsti, bet ir diskutuoti apie moterų padėtį darbo rinkoje

Dalintis:

Šiandien minima Tarptautinė moters diena.

Šia proga tarptautinės profesinių sąjungų organizacijos iškelia įvairias problemas, kurios vis dar egzistuoja moterų pasaulyje: pajamų nelygybė, smurtas darbe ir namuose, stereotipinis neigiamas visuomenės požiūris į moteris-lyderes, nelankstus darbas, kt.

Štai Europos visuomeninių paslaugų profesinė sąjunga (EPSU) primena, jog užimtumo tendencijos rodo, jog, nepaisant puikių aukštojo išsilavinimo rezultatų ir aukštesnės kvalifikacijos, darbo rinkoje moterų yra mažiau nei vyrų. Ir net jei moterys dirba, jų atlyginimų vidurkis mažesnis, negu stipriosios lyties atstovų.  

Tyrimai rodo, kad vidutinis vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas Europos Sąjungoje šiuo metu yra apie 16%. Šis skirtumas iš dalies susidaro dėl to, kad moterys dažnai dirba sektoriuose, kuriuose darbo užmokestis mažesnis.

Be to, joms tenka ir didesnė šeimos narių priežiūros našta: rūpinimasis vaikais, vyresniais šeimos nariais, ligoniais.

Galiausiai, išėjusios į pensiją, moterys atsiduria didesnėje skurdo rizikoje, o abiejų lyčių pensijų skirtumas vis dar yra apie 36%.

Todėl profesinės sąjungos sako, kad ši diena yra skirta ne tik švęsti, bet ir viešai diskutuoti apie problemas, kurias vis dar patiria moterys.  

 

Parengta pagal epsu.org informaciją