Pereiti prie turinio

Kolegos iš Ukrainos dalinosi apie situaciją jų šalyje

Dalintis:

Šiandien vyko susitikimas su kolegomis iš Ukrainos profesinių sąjungų. Šį nuotolinį susitikimą organizavo  Pasaulinė viešųjų paslaugų profesinė sąjunga (PSI) ir Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU). Jame dalyvavo per 260 profesinių sąjungų atstovų. 

Kolegos iš Ukrainos dalinosi šiandienine situacija šalyje ir savo išgyvenimais karo metu. Jiems dėl emocinės naštos ir nuolat patiriamos įtampos buvo sunku kalbėti, veržėsi ašaros.

Kaip sakė Ukrainos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkas Jurijus Pižuk, šiuo metu, kol vyksta susitikimas, Kijeve, pasigirdo pavojaus sirenos, ir jo artimieji bėga slėptis giliau. Tačiau Jurijus liko kalbėti – norėjo, kad mes apie viską išgirstume iš pirmųjų lūpų.

Anot jo, okupantai neturi jokio žmogiškumo, bombarduoja net darželius, ligonines, gimdymo namus. “Šiuo metu vykstančią beprotybę galima sustabdyti tik bendromis pastangomis. Šiandien nėra italo, ispano, šveicaro… Šiandien mes visi esame globalus vienis. Ir tai yra mūsų visų kova už gėrį, žmogiškumą bei demokratiją. Jeigu Ukraina praloš, to pasekmės bus juntamos ir kitose šalyse”, – įsitikinęs kolega iš Ukrainos. 

Ukrainos profesinių sąjungų atstovai dalinosi, kad šiuo metu reikalinga visokeriopa pagalba: piniginė, daiktais, rūbais, medikamentais. Taip pat būtini ir politiniai sprendimai: kad būtų atvertas oro tiltas humanitarinei paramai tiekti, nes parama nepasiekia okupuotų miestų, kad Ukraina būtų pripažinta šalimi kandidate į Europos Sąjungą. Taip pat būtina komunikuoti su kontaktais Rusijoje siekiant informuoti organizacijas, gyventojus apie realią situaciją Ukrainoje, kt.