Pereiti prie turinio

Ką svarbu žinoti keičiant darbo sutartis dėl darbuotojų darbo užmokesčio perskaičiavimo

Dalintis:

2018 m. lapkričio 27 dieną vykusiame Lietuvos Respublikos trišalės tarybos posėdyje diskutuota dėl mokesčių reformos, t.y, 2018 m. birželio 28 d. priimto Lietuvos Respublikos socialinio draudimo įstatymo Nr. 2,4,7,8,10,23,25 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo, kurio naujos nuostatos dėl darbuotojų darbo užmokesčio perskaičiavimo įsigalios 2019 m.sausio 1 d.

Pagal minėto Įstatymo 9 straipsnio 4 dalį, “iki šio įstatymo įsigaliojimo draudėjas (darbdavys), kurio valstybinio socialinio draudimo įmokos perkeliamos pagal darbo sutartį dirbančiam darbuotojui, privalo perskaičiuoti darbuotojo bruto darbo užmokestį, jį padidindamas 1,289 karto ir atitinkamai pakeisdamas darbo sutartį su darbuotoju be išankstinio jo sutikimo. Pagal šios dalies nuostatas, perskaičiuotas pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo atlyginimas darbuotojui mokamas nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Iki šio įstatymo įsigaliojimo buvęs pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo neto darbo užmokestis negali sumažėti dėl pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo atlyginimo perskaičiavimo ir (ar) draudėjo valstybinio socialinio draudimo įmokų perkėlimo apdraustajam. Šios dalies nuostatos taip pat taikomos draudėjams ir apdraustiesiems asmenims, turintiems santykius, savo esme atitinkančius darbo santykius, ir draudžiamiems valstybiniu socialiniu draudimu“.

Taryba atkreipia dėmesį, kad, pagal šio straipsnio nuostatas, darbo sutartys nuo 2019 m. sausio 1 d. su darbuotojais turi būti ne sudaromos iš naujo, o pakeičiamos dėl darbo užmokesčio perskaičiavimo.

Parengta pagal Trišalės tarybos pirmininkės Eglės Radišauskienės kreipimąsi į Tarybos narius