Pereiti prie turinio

“Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi”

Dalintis:

Ši liaudies išmintis tikrai teisinga. Pokyčiai Lietuvos ir Europos darbo įstatymų leidyboje ir užimtumo reglamentavime, technologinė pramonės revoliucija “Pramonė 4.0”, globalizacija bei kiti veiksniai sąlygoja ir profesinių sąjungų lyderių bei atstovų nuolatinį tobulėjimo ir žinių poreikį, kad galėtų dar geriau atstovauti savo nariams sparčiai besikeičiančioje aplinkoje.

Džiugu, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijai (LPPSF) priklausančių profesinių sąjungų atstovai noriai dalyvauja įvairiuose seminaruose, konferencijose, ar patys organizuoja mokymus ir į juos kviečia lektorius, supažindinančius su Darbo kodekso naujovėmis ir jo praktiniu taikymu, komandinio darbo, derybinių įgūdžių svarba, kt.    

Pateikiame keletą svarbesnių savaitės renginių:

Praeitą savaitę, spalio 19-20 dienomis, Mažeikiuose, svečiavosi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas su komanda. Jis susitiko su Naftininkų profesinės sąjungos ir Žemaitijos regiono profesinių sąjungų lyderiais. Vyko diskusijos dėl naujojo Darbo kodekso nuostatų, jo taikymo galimybių. Kalbėta ir apie kolektyvinių sutarčių galimus pakeitimus įsigaliojus naujajam įstatymui.

Šiandien, spalio 25 d., Kaune, Valstybinė darbo inspekcija, bendradarbiaudama  su Europos įmonių tinklo (EEN) atstovais Lietuvoje, organizuoja konferenciją, skirtą Europos 2016–2017 m. informacinei saugių darbo vietų kampanijai „Saugi darbo vieta visoms amžiaus grupėms“. LPPSF šioje konferencijoje atstovauja Vidas Bauševičius (Vilniaus energetikų profesinės sąjungos pirmininkas).

Spalio 25-26 dienomis, „Achemoje“, Jonavoje,  vyksta atvirieji mokymai visuomenei dėl svarbiausių pokyčių, įsigaliojus naujam Darbo kodeksui. Jie rengiami pagal projektą „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis vystant socialinį dialogą“. Mokymų metu koncentruojamasi į svarbiausias darbo santykių reguliavimo naujoves, darbo sutartis ir jų rūšis, teisingo apmokėjimo už darbą problematiką, kolektyvinius santykius ir socialinio dialogo galimybes.

Pranešimus per atviruosius mokymus skaitys ir praktinius užsiėmimus ves lektoriai Dalia Jakutavičė, Tomas Jakutavičius, Birutė Daškevičienė ir Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Spalio 26-27 dienomis, Stokholme, vyks tarptautinio socialinių partnerių – Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU), Europos pramonės profesinių sąjungų federacijos (IndustriAll Europe Trade Union) ir Europos darbdavių asociacijos EURELECTRIC – projekto „Elektros energetikos sektorius ir ateities išškūkiai – reikiamos kvalifikacijos ir tinkamų darbo sąlygų jauniesiems darbuotojams/stažuotojams užtikrinimas“ (angl. „The electricity sector and future challenges – Ensuring the right qualifications and good working conditions for young workers/trainees”) regioninis seminaras.

Šiame seminare LPPSF atstovaus Deividas Činikas (AB ESO, LPPSF Jaunimo sektoriaus astovas) ir Darius Jasiūnas (AB „Litgrid“ darbuotojų saugos ir sveikatos vyr.specialistas, Elektros energetikos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas).

Primename, kad minėto projekto tikslas yra sukurti gaires ir rekomendacijas Europos elektros energetikos įmonėms diegiant tinkamas darbo sąlygas, tobulinimosi bei karjeros galimybes, tokiu būdu siekiant, kad jauniems darbuotojams elektros energetikos sektorius taptų patrauklia ir saugia darbo vieta, o įmonės sklandžiau įveiktų neišvengiamus skaitmenizavimo bei kitus 4-osios pramonės revoliucijos sukeliamus pokyčius bei išškūkius.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė ir buvo atrinkta kaip viena organizacijų, atstovausiančių minėto projekto iniciatyviniame komitete, kurio sudėtyje lygiomis teisėmis dalyvauja po 3 EPSU, IndustriAll European trade Union ir EURELECTRIC atstovus.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija