Pereiti prie turinio

Įvyko Baltijos šalių profesinių sąjungų jaunimo forumas

Dalintis:

Praėjusį savaitgalį Cesio mieste, Latvijoje, vyko kasmet rengiamas Baltijos šalių profesinių sąjungų jaunimo forumas. Jame LPSK atstovavo ir Achemos darbuotojų profesinės sąjungos aktyvus narys, Amoniako Nr. 1 pirmininko pavaduotojas Lukas Kursevičius, AB „Panevėžio energija” darbuotojų profesinės sąjungos jaunimo atstovė Jolita Šukytė bei Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo sektoriaus vadovas Tomas Jakutavičius.

Dvi dienas specialistų skaityti pranešimai ir vykusios diskusijos apėmė įvairias su profesinių sąjungų prioritetais susijusias temas. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė Latvijos statybininkų sąjungos vicepirmininko Martins Dunskio pranešimas apie sektorinės kolektyvinės sutarties Latvijos statybų sektoriuje pasirašymą. Tai galima vadinti tikra sėkmės istorija, iš kurios verta pasimokyti.

Taip pat vertingi buvo ir Profesinės saugos ir darbo sąlygų instituto direktoriaus I. Vanadzinšo pristatymas dėl darbų saugos situacijos Latvijoje ir Baltijos šalyse, šalių delegacijų atstovų pranešimai apie narių pritraukimą į profesines sąjungas savose valstybėse (pirmiausia – Baltic Organizing Allianss kontekste), dirbtuvės dėl darbo ateities ir netipinio darbo bei kita.

„Ši patirtis be galo vertinga. Ekspertų pranešimai, diskusijos apie profesinių sąjungų padėtį skirtingose valstybėse ar tiesiog neformalus bendravimas su bendraminčiais iš Baltijos valstybių praplėte akiratį, iškėlė naujų klausimų, o svarbiausia – atnešė naujų idėjų, ką galėtume patobulinti savame kieme, – įspūdžiais dalinosi L. Kursevičius. – Nuoširdžiai skatinu jaunus žmones jungtis prie profesinių sąjungų – jos siekia svarbių tikslų.”

Beje, kitąmet Baltijos šalių profesinių sąjungų jaunimo forumas bus rengiamas Vilniuje.

 

Parengta pagal Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pranešimas Facebook paskyroje