Pereiti prie turinio

Įvyko Achemos darbuotojų profesinės sąjungos neeilinė konferencija

Dalintis:

Gegužės 24 d. įvyko Achemos darbuotojų profesinės sąjungos (ADPS) 18-oji neeilinė konferencija.

Joje profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė pristatė profesinės sąjungos 2022 m. veiklos bei finansines ataskaitas. Kartu su konferencijos dalyviais buvo aptartos ADPS veiklos tolimesnės kryptys, planuojami uždaviniai, veiklos strategija.

Vienas iš iššūkių, su kuriais, tikėtina, neišvengiamai susidurs „Achemos“ darbuotojai, yra valstybės recesija. Tiesa, nors bendrovė šiems pokyčiams jau ruošiasi, tačiau darbuotojai neturi tokių galimybių – jų atlyginimai jau kritę apie 20 proc.

Vis dėlto, esminiu posėdžio dalyvių diskusijos objektu tapo informacija, išsakyta AB „Achema“ valdybos bei vadovybės susitikime su profesinės sąjungos atstovais. Įmonės vadovybė pripažino, kad šiame etape neketina vengti „diržų veržimo“ principo – taupymo darbuotojų sąskaita, o planų ieškoti kompromisų dėl darbo sąlygų gerinimo neišsakė.

„Pristatyti pokyčiai labai neramina. Dėl darbdavio nenoro sėstis prie derybų stalo darbuotojai įtampoje ir nežinioje gyvena jau ne vienerius metus. Kyla klausimas, ar darbuotojai ilgai tokią įtampą atlaikys – juk jų kantrybė turi ribas“ – nuogąstauja ADPS pirmininkė Birutė Daškevičienė.

„Turime labai rimtų ženklų, kad nuolatinė geresnių darbo sąlygų laukimo būsena ir nerimą keliantys artimiausi įmonės planai sekina darbuotojų kantrybės resursus”, – priduria pirmininkė.

Achemos darbuotojų profesinė sąjunga yra viena didžiausių Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos organizacijų, o taip viena didžiausių įmonės lygmens profesinių sąjungų Lietuvoje.