Pereiti prie turinio

ITUC kongrese Melburne – ir Achemos darbuotojų profesinės sąjungos vardas

Dalintis:

Mūsų federacijos sudėtyje esančios Achemos darbuotojų profesinės sąjungos vardą sužinojo beveik 1000 profesinių sąjungų atstovų ir svečių iš daugiau nei 120 šalių, susibūrusių į lapkričio 17-22 dienomis, Melburne, Australijoje, vykusį Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) Pasaulinį kongresą!

Kongreso metu buvo publikuojamos profesinių sąjungų atstovų nuotraukos iš įvairių pasaulio kampelių, kuriuose darbuotojai susiduria su iššūkiais atstovaujant savo teisėms.

Tarp jų – ir Achemos darbuotojų profesinės sąjungos narės Ramutės Stanislavavičienės nuotrauka. Atkreipdama dėmesį į šiais metais įvykusį streiką ir darbuotojų situaciją „Achemoje”, ji teigia: „Įsivaizduokite darbdavį, kuris Jums sako, kad kolektyvinė sutartis yra „tik popierėlis”, kuris nuolat teigia, kad profesinė sąjunga kelia grėsmę įmonei, darbdavį, atsisakantį užmegzti dialogą. Kaip tik taip ir gyvename.” 

Pažymėtina, kad kongrese buvo išrinktas naujas generalinis sekretorius. Juo tapo Luca Visentini, kuris iki šiol buvo  Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinis sekretoriumi. 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai šiame svarbiame renginyje atstovavo pirmininkė Inga Ruginienė.