Pereiti prie turinio

Išrinkta naujoji EPSU vadovybė

Dalintis:

Bukarešte (Rumunija) baigiasi Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacijos (EPSU) 11-asis kongresas, į kurį susirinko per 500 delegatų.

Kongresas, be kita ko, išrinko organizacijos vadovybę, artimiausius penkerius metus atstovausiančią milijonams Europos viešųjų paslaugų darbuotojų: naująja EPSU prezidente išrinkta Francoise Geng, o generaliniu sekretoriumi perrinktas Jan Willem Goudriaan.

F. Geng anksčiau vadovavo Prancūzijos profesinių sąjungų centro CGT sveikatos ir socialinių paslaugų šakai, o 2011–2015 m. buvo Prancūzijos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto darbo skyriaus pirmininkė. Nuo 2019 m. ji ėjo EPSU viceprezidentės pareigas.

J. W. Goudriaan yra EPSU generalinis sekretorius nuo 2014 m. Kaip generalinis sekretorius, jis yra atsakingas už bendrą politikos koordinavimą ir EPSU personalo bei finansų valdymą. Turėdamas didelę patirtį ir atsidavęs viešųjų paslaugų darbuotojams, J. W.Goudriaan nuolat pabrėžia svarbų viešųjų paslaugų vaidmenį kuriant geresnę Europą.

Kongreso delegatai taip pat išreiškė padėką kadenciją baigusiai prezidentei Mette Nord (Fagforbundet, Norvegija) už jos išskirtinį darbą per pastaruosius penkerius metus. M. Nord įsipareigojimas ir aistra padėjo tvirtą pagrindą EPSU strategijai. EPSU taip pat atsisveikino su Penny Clarke, kuri nuo 2014 m. ėjo EPSU generalinio sekretoriaus pavaduotojos pareigas, ir Richard Pond, įkūrusiu EPSU kolektyvinių derybų informacinį biuletenį – išsamiausią tokio pobūdžio leidinį Europoje.

„Sveikinimai naujiems EPSU vadovams! Linkime sėkmingo darbo Europos viešojo sektoriaus darbuotojų naudai. Pažadame aktyviai dalyvauti ir prisidėti vykdant šią sunkią, bet reikalingą misiją. Gera būti tokios didelės šeimos dalimi ir nuolat jausti paramą”, – pažymi Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos vadovė Dalia Jakutavičė, kuri kongrese atstovauja mūsų šalies viešųjų paslaugų sektoriaus darbuotojams.