Pereiti prie turinio

Pirmąkart Lietuvoje į įmonės stebėtojų tarybą nominuotas darbuotojų atstovas

Dalintis:

Dalia Jakutavičė. Gintaro Jonaičio nuotrauka

Į valstybės valdomos „Lietuvos energijos“ bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stebėtojų tarybą nominuota profesinių sąjungų atstovė Dalia Jakutavičė, pranešė ESO. 

Bendrovė balandį buvo paskelbusi ketinimą dar šiemet į stebėtojų tarybą įtraukti darbuotojų atstovą. „Lietuvos energija“ tąkart teigė, kad tokį žingsnį ji žengia pirmoji Lietuvoje.
Dėl stebėtojų tarybos narių išrinkimo spręs ESO visuotinis akcininkų susirinkimas, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą antradienį pranešė bendrovė. 
„Lietuvos energija“ antradienį informavo ESO, kad šiai teikiamos D. Jakutavičės ir Žanetos Kovaliovos kandidatūros. Ž. Kovaliova nominuota, kaip nepriklausoma stebėtojų tarybos narė.
Teisininkės išsilavinimą turinti D. Jakutavičė ESO Kauno regiono profesinei sąjungai vadovauja nuo 2004 metų. Taip pat nuo 2011 metų yra Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko pavaduotoja-teisininkė.
Ekonomistės išsilavinimą turinti Ž. Kovaliova yra nepriklausoma „Būsto paskolų draudimo“ ir Lietuvos pašto
valdybos narė, dirba „UP Consulting Group Ltd“ vykdomąja direktore.
ESO balandį pasirašė susitarimą su visomis septyniomis įmonės profesinėmis sąjungomis.  „Lietuvos energijos“ vadovas Darius Maikštėnas tuomet sakė, kad bendras sprendimų priėmimas  leidžia darbuotojams labiau įsitraukti į strateginių įmonės tikslų siekimą, o vadovai geriau girdi ir supranta komandai kylančius klausimus. 
Pasak jo, pokyčiai ESO stebėtojų taryboje ypač svarbūs, prisitaikant prie skaitmenizavimo ir robotizavimo iššūkių ateityje, o įvertinus pokyčių sėkmę šios didžiausios grupės įmonės mastu, vėliau gali būti sprendžiama dėl kitų įmonių. 

Šaltinis: BNS