Pereiti prie turinio

Federaciją papildė dar viena profesinė sąjunga

Dalintis:

 

Lapkričio 15 d., vyko UAB „Panevėžio būstas“ profesinės sąjungos „Būstas“ steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo 17 šios įmonės darbuotojų (iš viso joje dirba 34 darbuotojai). Taip pat šiame susirinkime dalyvavo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, pirmininko pavaduotoja, teisininkė Dalia Jakutavičė bei pirmininko pavaduotoja Jurga Subačiūtė-Žemaitienė.

Federacijos atstovai kurie konsultavo darbuotojus steigimo procedūros metu, taip pat atsakė į aktualius klausimus, susijusius su profesinių sąjungų veikla bei Darbo kodeksu.  

Naujos profesinės sąjungos pirmininku išrinktas Algis Indriliūnas, kuris anksčiau yra buvęs UAB „Panevėžio būstas“ Darbo tarybos pirmininku.

Profesinė sąjunga „Būstas“ jau pirmąją steigimo dieną pateikė prašymą tapti Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) nare. Šį prašymą dar turės patvirtinti Federacijos taryba, kurios posėdis vyks gruodžio 1-2 dienomis. 

Pasak naujosios organizacijos pirmininko, viena iš priežasčių steigti profesinę sąjungą buvo nuo liepos 1 d. įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas, kuriame numatoma, jog kolektyvinės derybos yra tik profesinės sąjungos prerogatyva.

„Kol kas mūsų įmonėje kolektyvinės sutarties neturime, tačiau su darbuotojais vis dažniau pakalbame, kad šis susitarimas būtų labai svarbus ir naudingas. O norint derėtis su darbdaviu reikalinga profesinė sąjunga.

Be to, iš savo pirmininkavimo Darbo tarybai patirties galiu teigti, kad šis darbuotojų atstovavimo organas neturi galimybės visavertiškai atstovauti darbuotojams, ypač jeigu darbo tarybos nariai neturi teisinio išsilavinimo ir patirties“, – įsitikinęs A. Indriliūnas.

Būdami Federacijos nariais jausimės tvirčiau, nes žinosime, kad galime pasitarti ar pasikonsultuoti mums iškilusiais klausimais su patirties turinčiais specialistais“, – priduria naujosios profesinės sąjungos pirmininkas.  

Primename, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija vienija daugiau nei 3000 narių  iš 42 energetikos, chemijos pramonės, statybos bei komunalinių paslaugų įmonių profesinių sąjungų.  

 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija