Pereiti prie turinio

Europos socialiniai partneriai ieškos būdų, kaip valdyti skaitmenizavimo sukeliamus pokyčius chemijos pramonėje

Dalintis:

Sausio 19 d. Europos chemijos pramonės sektoriaus socialiniai partneriai – Europos chemijos įmonių darbdavių grupė (ECEG) ir Europos pramonės profesinės sąjungos (IndustriAll Europe) pradėjo naują tarptautinį projektą „Skaitmeninimas ir inovacijos Europos chemijos pramonėje“.

 

4-oji pramonės revoliucija neaplenkia ir chemijos pramonės įmonių

Projekte bus sprendžiamas inovacijų ir skaitmeninių pertvarkymų poveikis darbo vietoms, taip pat jo metu bus atliekamas specialus tyrimas, kaip technologiniai pokyčiai veikia chemijos pramonės, farmacijos, gumos ir plastiko gamybos įmones.

Partneriai, remdamiesi Europos Sąjungos mastu atliekamo tyrimo rezultatais bei ekspertų interviu, siekia suformuoti bendrą veiksmų planą, kaip numatyti ir valdyti dėl technologinių naujovių  kylančius pokyčius darbo vietose šiose pagrindinėse srityse: įgūdžiai, darbo modeliai bei sveikata ir saugumas.

Dviejus metus trunkančiam projektui vadovaus net 16 ekspertų iš aštuonių Europos valstybių, kurie dalinsis savo specifinėmis žiniomis ir patirtimi apie nacionalinį dialogą, skaitmeinius pokyčius bei užimtumo politiką.

 

Panašus projektas jau vykdomas energetikos sektoriuje

Primename, kad beveik prieš metus buvo pradėtas panašaus masto projektas Europos energetikos sektoriuje „Elektros energetikos sektorius ir ateities išškūkiai – reikiamos kvalifikacijos ir tinkamų darbo sąlygų jauniesiems darbuotojams/stažuotojams užtikrinimas“. Jį įgyvendina   Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU), Europos pramonės profesinės sąjungos (IndustriAll Europe) ir Europos darbdavių asociacija EURELECTRIC.

Šio projekto tikslas yra sukurti gaires ir rekomendacijas Europos elektros energetikos įmonėms diegiant tinkamas darbo sąlygas, tobulinimosi bei karjeros galimybes, tokiu būdu siekiant, kad jauniems darbuotojams elektros energetikos sektorius taptų patrauklia ir saugia darbo vieta, o įmonės sklandžiau įveiktų neišvengiamus skaitmenizavimo bei kitus 4-osios pramonės revoliucijos sukeliamus pokyčius bei išškūkius.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija (LPPSF) yra EPSU narė ir buvo atrinkta kaip viena organizacijų, atstovausiančių minėto, kurio sudėtyje lygiomis teisėmis dalyvauja po 3 EPSU, IndustriAll European trade Union ir EURELECTRIC atstovus, taip pat konferencijose ir regioniniuose seminaruose.

Federaciją projekto iniciatyviniame komitete atstovauja Deividas Činikas (AB „ESO“).

 

Informaciją parengė Jūratė Jasiūnienė