Pereiti prie turinio

Europos piliečiai kviečiami pasirašyti peticiją dėl bazinių pajamų įvedimo COVID-19 krizei spręsti

Dalintis:

Krizė dėl COVID-19 smogė visam pasauliui, ir tikėtina, kad jau palietė mus pačius arba artimoje aplinkoje esančius. Kirpėjai, taksi vairuotojai, restoranų vadovai, muzikos mokytojai, sporto salių treneriai, viešbučių registratūros darbuotojai, palydovai, padavėjai, kelionių gidai ir daugybė kitų žmonių jaučiasi nesaugiai ir nežino, ar ateityje jie turės, iš ko apmokėti sąskaitas.

Todėl vyriausybės turėtų imtis priemonių padėti savo piliečiams šiuo sunkiu laikotarpiu, juolab kad Europos Sąjunga (ES) turi tam pakankamai resursų. Bazinės mėnesinės pajamos galėtų būti ta priemonė, kuri besąlygiškai garantuotų gyventojams saugumą ir bent minimalias būtinąsias pajamas. Praktika parodė, kad sistema yra lengvai, greitai įdiegiama ir reikalauja minimalios biurokratijos.    

Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Ispanija ir Prancūzija, jau imasi priemonių bazinių pajamų įvedimui, arba rimtai apie tai svarsto. O štai Suomijoje 2017-2018 metais vykdytas eksperimentas su bazinėmis pajamomis parodė, kad tie gyventojai, kuriems buvo mokamos bazinės pajamos, turėjo mažiau streso simptomų ir sveikatos problemų, jie labiau pasitikėjo kitais žmonėmis ir socialinėmis institucijomis. Eksperimento dalyviai taip pat labiau tikėjo savo galimybėmis įsidarbinti, todėl aktyviai dalyvavo įvairiose įsidarbinimo bei persikvalifikavimo programose.

Šį ketvirtadienį, t.y., balandžio 23 dieną, video konferencijoje, Europos Tarybos nariai aptars papildomas pagalbos priemones dėl COVID-19, tačiau bazinių pajamų klausimas į darbotvarkę nėra įtrauktas. Todėl Europos pilietinis judėjimas WeMove.EU kviečia pasirašyti peticiją, kuria prašoma Europos lyderius balandžio 23 dienos posėdyje apsvarstyti bazinių pajamų įvedimo Europos Sąjungoje galimybę. 

Peticija adresuojama Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, Europos centrinio banko vadovei Christine Lagarde, Eurogrupės prezidentui Mário Centeno bei visiems Europos Sąjungos valstybių narių finansų ministrams.

Kreipimąsi jau pasirašė per 160 000 Europos piliečių, tačiau iki ketvirtadienio siekiama surinkti mažiausiai 200 000 parašų.

Kviečiame skirti laiko ir pasirašyti šią peticiją pasekus šią tiesioginę nuorodą:

https://you.wemove.eu/campaigns/emergency-basic-income

Dėkojame už solidarumą! Kiekvienas Jūsų parašas gali lemti mūsų ir mūsų artimųjų saugumą krizės akivaizdoje.

Krizės gali atskleisti tai, kas mumyse blogiausia, arba, atvirkščiai, geriausia. Šįkart siekime geriausio ir panaudokime dabartinius sunkumus kaip kūrybiškumo bei solidarumo galimybę. Mes galime tai padaryti!

Parengta pagal WeMove.EU ir kela.fi nformaciją