Pereiti prie turinio

Europos Parlamentas spręs dėl visuotinės teisės į geriamąjį vandenį

Dalintis:

Šiandien, rugsėjo 10 d., Europos Parlamentas (EP) balsuoja dėl Geriamojo vandens direktyvos. Tai pirmasis teisinis atsakas į piliečių iniciatyvą „Right2Water”, kuri buvo inicijuota 2013 metais (beje, Lietuvoje už peticiją dėl teisės į geriamąjį vandenį Lietuvos pramonės profesinių sąjungų iniciatyva buvo surinkta net 13 250 gyventojų parašų, o visoje Europoje – per 1,6 mln. piliečių parašų). Tuo metu Europos visuomeninių paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) tęsia raginimą visapusiškai įgyvendinti teisę į vandenį.

Europos Parlamente vis dar vyksta karštos diskusijos dėl dviejų pagrindinių klausimų: direktyvos taikymo srities ir priemonių, kurių reikia norint užtikrinti saugų geriamąjį vandenį visiems Europos gyventojams.

EPSU tvirtina, kad direktyvos taikymo srities išplėtimas yra labai svarbus, jei Europos Parlamentas nori atrodyti rimtu, kai kalbama apie visuotinę prieigą prie vandens visiems europiečiams. Šios prieigos užtikrinimas ir turėtų būti pagrindinė peržiūrėtos direktyvos paskirtis.  

Išskyrus direktyvos taikymo sritį, būtina sustiprinti 13 straipsnio nuostatas dėl galimybės žmonėms naudotis vandeniu. Europos Komisija, ragindama įtraukti šį straipsnį į direktyvą, padarė didelį žingsnį įgyvendindama visuotinę prieigą prie vandens Europoje. Dabar Europos Parlamento rankose yra gerus Europos Komisijos ketinimus paversti ambicingomis priemonėmis. Valstybės narės turi būti įpareigotos imtis visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta visuotinė galimybė naudotis vandeniu.

„Taigi dabar Europos Parlamentas gali užtikrinti visuotinę prieigą prie saugaus geriamojo vandens Europoje. Tokiu būdu jis gali parodyti, kad ES rūpinasi labiausiai pažeidžiamais žmonėmis ir tai teigiamai atsilieptų beveik dviems milijonams Europos piliečių, kurie pasirašė „Right2Water” peticiją.“, – sakoma  EPSU pranešime.

Parengta pagal epsu.org informaciją