Pereiti prie turinio

Eurokomisaras V. Sinkevičius pažadėjo paramą darbuotojams pereinant prie žiedinės ekonomikos

Dalintis:

Kovo mėn. Europos Komisija (EK) patvirtino Europos Sąjungos žiedinės ekonomikos veiksmų planą*. Todėl gegužės 6 dieną Europos viešųjų paslaugų profesinė sąjunga (EPSU) šiuo klausimu surengė diskusiją su eurokomisaru, atsakingu už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijumi Sinkevičiumi. Joje dalyvavo EPSU generalinis sekretorius Jan Willem Goudriaan, atsakingas už komunalines paslaugas ir įmonės politiką Guillaume Durivaux, atsakinga už vietos ir regionų vyriausybes Paola Panzeri bei už lyčių lygybę atsakingas Pablo Sanchez.

Šiame susitikime dalyvavę EPSU atstovai pažymėjo, kad būtina atkreipti dėmesį į kite Europos viešųjų paslaugų darbuotojų darbą šiuo „Covid-19“ pandemijos metu, ypač tuos, kurie dirba su aplinka susijusiose paslaugose, tokiose kaip vandens tiekimas ir atliekų surinkimas.

EPSU atstovai pažymėjo, kad palaiko ketinimą pereiti prie žiedinės ekonomikos bei EK patvirtintą veiksmų planą. Tačiau tuo pat metu išreiškė susirūpinimą dėl Europos profesinių sąjungų vaidmens jame: EPSU požiūriu, yra būtina, kad EK į planą įtrauktų darbuotojų saugos ir sveikatos priemones, pabrėžtų  darbdavių ir profesinių sąjungų vaidmenį įgyvendinant žiedinę ekonomiką per socialinį dialogą sektoriuose ir darbo vietose. Taip pat EPSU atstovai pabrėžė vietos ir regionų valdžios institucijų vaidmenį judant link žiedinės ekonomikos.

Buvo aptarta ir situacija dėl Europos piliečių iniciatyvos „Vanduo yra žmogaus teisė” įgyvendinant  Geriamojo vandens direktyvą.

Eurokomisaras išreiškė paramą darbuotojams, kovojantiems su COVID-19.

„Šiuo metu pagrindinis iššūkis yra įveikti  koronaviruso pandemiją. Turime pasirūpinti, kad visi būtume saugūs ir namuose, ir darbe, nes ruošiamės būtinam perėjimui prie žiedinės ekonomikos. Mūsų bendri  veiksmai padės užtikrinti reikiamas darbuotojų sveikatos ir saugos priemones bei vartotojų apsaugą, pasinaudojant Europos Komisijos žiedinės ekonomikos veiksmų planu “, – pažymėjo V. Sinkevičius.

Eurokomisaras taip pat pabrėžė socialinio dialogo svarbą ir sutiko tęsti diskusiją, nes yra daug atskirų pasiūlymų, kaip siekti žiedinės ekonomikos. Jis taip pat patikino, kad šiame procese į darbuotojų balsą bus atsižvelgta, nes visi pokyčiai prasideda darbo vietose.

Primename, kad Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija yra EPSU narė.

*Naujajame Žiedinės ekonomikos veiksmų plane pateikiamos naujos su visu gaminių gyvavimo ciklu susijusios iniciatyvos, kuriomis siekiama modernizuoti ir pertvarkyti ES ekonomiką kartu apsaugant aplinką. Šio plano užmojis – užtikrinti, kad gaminiai būtų tvarūs ir juos būtų galima naudoti ilgiau, ir sudaryti sąlygas ES piliečiams visapusiškai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje ir pasinaudoti jos nulemtais teigiamais pokyčiais.

 Parengta pagal epsu.org informaciją